Pierwsze nowości komiksowe tego miesiąca od wydawnictwa Egmont pojawiły się w sprzedaży 12 czerwca.
Nasz wielki Donald
Scenariusz: Różni autorzy
Rysunki: Różni rysownicy
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 372 strony
Format: 170×260
Cena okładkowa: 149,99 zł
Język oryginału: niemiecki
Seria: Donald
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor
Niezwykła kariera Kaczora Donalda rozpoczęła się w 1934 roku występem w animacji „Mądra kurka”, w której ubrany w marynarski strój tańczył i śpiewał na barce. Obdarzony nietuzinkowym charakterem, z czasem Donald stał się megagwiazdą. Jego typowo ludzkie wady i zalety sprawiają, że każdy może odnaleźć w nim cząstkę siebie. Od dzikiej radości po najgłębszą rozpacz – nie ma emocji, której ten impulsywny, pyskaty specjalista od wszystkiego nie wyraziłby w pełni. Niniejszy tom, wydany z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy debiutu Donalda, obejmuje komiksy różnych scenarzystów i rysowników oraz ukazuje wzloty i upadki najsłynniejszego kaczora na świecie, jego bohaterskie czyny i komiczne błędy, drobne sukcesy i sromotne klęski z dziewięciu dekad historii komiksu.
Świat Akwilonu. Elfy – Oblężenie Cadanli, tom 9
Scenariusz: Corbeyran
Rysunki: Lemercier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Świat Akwilonu
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy
Dziewiąty tom umieszczonej w uniwersum Akwilonu serii poświęconej elfom. Półelf Fah-Laen pracuje w wielkiej rzeźni. Niedługo ma się żenić, a jego ukochana spodziewa się dziecka. Niestety pewnego dnia bydło przeznaczone na ubój pada ofiarą zarazy, która może przenosić się na ludzi. Co gorsza, pod mury Cadanli podchodzi ogromna armia ghuli. W ciągu jednego dnia życie Fah-Laena wywraca się do góry nogami. Co wyniknie z tego splotu nieszczęśliwych wypadków dla bohatera i całego miasta?
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Ten tom „Elfów” stworzyli dwaj inni autorzy zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem uniwersum: francuski scenarzysta Éric Corbeyran, autor tekstów do około stu pięćdziesięciu serii i one-shotów ( „Metronom”, „Zaklinacze Opali”, „XIII: Mystery”) i bretoński grafik Gwendal Lemercier specjalizujący się w fantasy, szczególnie umieszczonej w klimatach celtyckich („Les contes de l’Ankou”, „Durandal”, „Breizh”, „Dragons”).
DC Horror. Obecność – Ukochana
Scenariusz: David L. Johnson-McGoldrick, Rex Ogle
Rysunki: Garry Brown
Przekład: Zofia Sawicka
Oprawa: twarda
Objętość: 136 stron
Format: 170×260
Cena okładkowa: 69,99 zł
Język oryginału: angielski
Seria: DC Horror
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror
Poznajcie Jessicę. Pozornie zwyczajną studentkę, która właśnie wraca na uczelnię po feriach zimowych, dręczona niepewnością w związku ze słabymi ocenami w zeszłym semestrze, koniecznością stanięcia twarzą w twarz z chłopakiem, z którym wolałaby się nie przespać… i narastającym przekonaniem, że jest obserwowana przez istotę, która zna jej najgłębiej skrywany, najmroczniejszy sekret. To niepokojące uczucie stanowi zaledwie wstęp do serii przerażających wydarzeń, które są albo efektem pogarszającego się stanu psychicznego Jessiki, albo czegoś innego… czegoś demonicznego.
Zanurzcie się w przerażającą opowieść o tajemnicy, szaleństwie i opętaniu, której autorami są Rex Ogle i David L. Johnson-McGoldrick, scenarzysta filmu „Obecność – Na rozkaz diabła”, z zapierającymi dech w piersi ilustracjami Garry’ego Browna („Babyteeth”, „Nightwing”).
Poznajcie także pięć krótszych, mrożących krew w żyłach opowieści autorstwa Scotta Snydera, Denysa Cowana, Juana Ferreyry, Tima Seeleya i Kelleya Jonesa i wielu innych piekielnie utalentowanych artystów z branży komiksowej! Komiks dla dorosłych.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „DC Horror Presents: The Conjuring: The Lover” nr 1 do 5.
Injustice. Bogowie pośród nas: Rok zerowy
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Rogê Antônio, Cian Tormey
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 152 strony
Format: 170×260
Cena okładkowa: 89,99 zł
Język oryginału: angielski
Seria: Injustice
Kategoria: superbohaterowie
Tematyka: komiks amerykański
Uwielbiana przez fanów seria „Injustice” powraca! Tym razem z prequelem! Na długo przed dyktaturą Supermana i powstaniem, na czele którego stanął Batman, istniało Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości.
Wszystko zaczęło się podczas II wojny światowej, gdy jeden z członków Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości użył tajemniczego amuletu, aby odwrócić losy wojny. Po wielu latach od tamtych wydarzeń tajemniczy amulet trafia w ręce Jokera, a Liga Sprawiedliwości i Stowarzyszenie Sprawiedliwości nagle odkrywają, że ich drużyny są atakowane od wewnątrz – czyżby wśród członków drużyn pojawił się zdrajca? A może ktoś chce zniszczyć wszystkich superbohaterów uniwersum DC? Zapnijcie pasy, ponieważ w tym świecie nikt nie jest bezpieczny: giną zarówno bohaterowie, jak i złoczyńcy!
Album „Injustice: Bogowie pośród nas: Rok zerowy”, oparty na fenomenalnej grze wideo, od której wszystko się zaczęło, ujawnia, dlaczego Joker zaatakował Supermana w „Injustice: Rok pierwszy”. Scenarzysta Tom Taylor („DCeased”, „Suicide Squad: Zła krew”, „Nightwing: Skok w światło”) oraz rysownicy Rogê Antônio („Batgirl” oraz „Birds Of Prey”) i Cian Tormey („Catwoman”, „Batgirl”) przeniosą was do czasów, gdy Batman i Superman wciąż byli najlepszymi kumplami. Przed wami rozdzierający serce prequel.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako „Injustice: Year Zero” numery od 1 do 14.
Uniwersum DC. Flashpoint – Powrót
Scenariusz: Geoff Johns, Jeremy Adams, Tim Sheridan
Rysunki: Eduardi Risso, Xermanico, Mikel Janín
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 232 strony
Format: 170×260
Cena okładkowa: 119,99 zł
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie
Thomas Wayne poświęcił wszystko, aby pomóc Flashowi poskładać wszechświat z powrotem i uratować życie Bruce’a Wayne’a. Teraz budzi się w świecie, który miał odejść w zapomnienie. Batman ponownie wyrusza na ulice Gotham, by się dowiedzieć, dlaczego świat, w którym się znalazł, wciąż istnieje. Polowanie na Zegarowego Mordercę doprowadzi Thomasa do konfrontacji z całą plejadą przeciwników. Będzie walczył z Aquamanem, szalonym królem Atlantydy, zmierzy się z tajemniczym Supermanem i zanurkuje głęboko w korytarze Azylu Arkham.
Scenarzysta Geoff Johns powraca do świata Punktu krytycznego wraz z Jeremym Adamsem („Flash”) i Timem Sheridanem („Teen Titans Academy”). Album narysowali Xermánico („Wonder Woman”), Eduardo Risso („100 naboi”, „Księżycówka”, „Batman – Rozbite miasto i inne opowieści”) i Mikel Janín („Batman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Flashpoint Beyond” numery 0–6, a także galerię okładek alternatywnych i szkice autorstwa Xermánico.
Manga DC. Joker: Operacja specjalna, tom 2
Scenariusz: Satoshi Miyagawa
Rysunki: Keisuke Gotou
Przekład: Paweł Dybała
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 144 strony
Format: 148×210
Cena okładkowa: 32,99 zł
Język oryginału: japoński
Seria: Manga DC
Kategoria: manga
Tematyka: superbohaterowie
Batman, uosobienie sprawiedliwości, i jego odwieczny wróg, Joker, od lat walczą o Gotham. Jednak wszystko zmienia się pewnej fatalnej nocy, gdy dochodzi do niespodziewanego wypadku, w wyniku którego Batman zostaje zamieniony w… niemowlaka!
Joker postanawia wychować chłopca na Mrocznego Rycerza, aby odzyskać swojego arcywroga, ale czuje się przytłoczony wyzwaniami związanymi z opieką nad dzieckiem.
Przygotuj się na przezabawną eksplorację żałośnie niewystarczających umiejętności rodzicielskich Jokera! Mangę stworzyli Satoshi Miyagawa („Space Battleship Tiramisu”) i Keisuke Gotou.
Asteriks na szpilach olimpijskich, tom 12
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Grzegorz Buchalik
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena okładkowa: 27,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Asteriks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
„Asteriks na szpilach ôlimpijskich” jest specjalną edycją komiksu „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” przetłumaczonego (bezpośrednio z języka francuskiego) na język śląski. Niezwykły, wyjątkowo barwny i dosadny język śląski w połączeniu z unikalnym humorem Goscinny’ego i Uderzo to znakomita zabawa. Komiks będzie też materiałem pomocniczym przy kultywacji tego języka.
Tom „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” („Asterix aux Jeux Olympiques”) został wydany w 1968 roku z okazji zimowej olimpiady w Grenoble. Obóz Akwarium obiega wiadomość, że niezwykle wysportowany Klaudiusz Twardzielus zostanie reprezentantem Rzymu na Igrzyskach Olimpijskich. Do zawodów pragną stanąć też nieustraszeni Galowie, nie spełniają jednak podstawowych kryteriów – w konkursie mogą uczestniczyć jedynie rodowici Grecy i wolni obywatele helleńscy (Rzymianie są tolerowani). Galowie przedstawiają się więc jako Rzymianie i wysyłają swoich najdzielniejszych towarzyszy – Asteriksa i Obeliksa. Jak jednak mają skorzystać z napoju magicznego, skoro uczestnikom zakazano dopingu? Do zawodów staje sam Asteriks, jednak bez wspomagania przegrywa. Sytuację może uratować podstęp Panoramiksa…
Historia galijskiej osady, która dzielnie stawia opór rzymskim najeźdźcom, to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni.
„Asteriks na szpilach ôlimpijskich” to ekstra edycyjo kōmiksu „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” przetłōmaczōnego (bezpostrzednio z jynzyka francuskigo) na jynzyk ślōnski. Niyzwykły, wyjōntkowo barwny a kōnkretny jynzyk ślōnski, skuplowany z unikalnym humorym Goscinny’ego a Uderzo to rychtyg dobry szpas. Kōmiks bydzie tyż dobrōm pōmocōm przi kultywacyji tego jynzyka.
Tōm „Asteriks na na szpilach ôlimpijskich” (“Asterix aux jeux olympiques”) zostoł wydany w 1968 roku na przileżytość zimowej ôlimpiady w Grenoble. Do ôbozu Akwarium przichodzi wiadōmość, że ôgrōmnie wyszportowany Markus Musklotwardus zostanie reprezyntantym Rzymu na Szpilach Ôlimpijskich. We zawodach chcōm tyż wysztartować Gale, co niczego sie niy lynkajōm, yno niy
niy pasujōm ku podstawowym wymoganiōm – we kōnkursie mogōm sztartować yno rodowite Greki i wolni ôbywatele hellyńscy (Rzymiany sōm tolerowani). Gale podowajōm sie beztōż za Rzymianōw a posyłajōm swojich nojdzielniejszych chopōw – Asteriksa i Ôbeliksa. Yno jak majōm wykorzystać magiczny miszōng, kej uczestniki niy śmiōm brać dopingu? We zawodach sztartuje sōm Asteriks, ale bez spōmoganio przegrowo. Sytuacyjo może uretować podstymp Fyrlokotliksa…
Historyjo galijskij wioski, kero dzielnie szprajcuje sie rzymskim najeźdźcōm, to ôbowiōnzkowo pozycyjo na fasze kożdego fana kōmiksōw. Niyśmiertelny francuski wic ze seryji, kero stworzyli René Goscinny i Albert Uderzo bez dłōgi lata prziciōngo nostympne generacyje czytoczy, a szprytny Asteriks, naiwny Ôbeliks i ich towarzisze trefiyli do czelodki ulubiōnych bohatyrōw masowej wyôbraźnie.
Lucky Luke. Cesarz Smith, tom 45
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Morris
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285
Cena okładkowa: 34,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Czy Stanami Zjednoczonymi może rządzić cesarz? Wydawałoby się to niemożliwe, ale na Dzikim Zachodzie zdarzają się różne dziwne rzeczy… Wystarczy mieć dużo pieniędzy, obsesję na punkcie Napoleona, a ludzie sami zaczną ci oddawać cesarski hołd! Przed nami zaskakujące sytuacje i dużo humoru!
Smerfy i świat emocji. Smerf, który bał się porażki, tom 13
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 170×208
Cena okładkowa: 24,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy i świat emocji
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Trzynasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.
Pewnemu Smerfowi nic nie wychodzi – słabo gra w piłkę nożną, nieładnie maluje, fatalnie gotuje. Zaczyna uważać, że we wszystkim jest beznadziejny… Ale czy przyszło mu do głowy, że aby być w czymś dobrym, na naukę trzeba poświęcić sporo czasu i mieć dużo wytrwałości? Dzięki temu komiksowi przestaniesz się bać, że nie uda ci się czegoś zrobić.
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest napisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.
Mali Bogowie. Łzy Meduzy, tom 9
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Larbier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Mali Bogowie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Dziewiąta część wesołych przygód niezbyt rozgarniętych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Meduza jest załamana tym, że każdy człowiek, który spojrzy jej w oczy, zamienia się w kamień. W dodatku pojawia się Perseusz z zadaniem zdobycia głowy sympatycznej wężowej potworzycy. Na szczęście śmiałek nie grzeszy skutecznością. Jak zwykle rozśmieszą nas też żarłok Taurusek, nieporadny Herakles, nieznający się na żeglowaniu Odyseusz czy pomysłowy wynalazca Hefajstos.
Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Nina” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.
Gargulce. Klucz czasu, tom 2
Scenariusz: Denis-Pierre Filippi
Rysunki: Silvio Camboni
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Gargulce
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Drugi tom pełnej przygód i humoru opowieści fantastycznej dla młodych czytelników. Grzesiek dowiaduje się, że w starej kolegiacie znajduje się portal, poprzez który z naszego świata ewakuowane są magiczne istoty, aby nie wpadły w ręce sił ciemności. Zaczyna pomagać mocom dobra, ale nie ma pojęcia, jakie niebezpieczeństwa i rozczarowania go czekają. Wypełniając powierzoną mu misję, podróżuje między epokami, co jednak ściąga na niego kłopoty w domu i w szkole. Jak w takich warunkach można zostać prawdziwym bohaterem?!
Głównymi autorami serii są często działający w tandemie twórcy: francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, znani polskiemu czytelnikowi ze wspólnych dzieł: cyklu „Niezwykła podróż” oraz albumów „Miki i zaginiony ocean” oraz „Miki i kraina Pradawnych”. Camboni ilustruje „Gargulce” od drugiego tomu (tom pierwszy narysował francuski grafik o pseudonimie J. Étienne).
ZOO wymarłych zwierząt, tom 2
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Bloz
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: ZOO wymarłych zwierząt
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Drugi tom wesołej opowieści o zwierzętach dla młodych czytelników – nie tylko tych interesujących się światem fauny. Weterynarka Debora jest na stażu w niezwykłym zoo wymarłych zwierząt. Każdego dnia dowiaduje się nowych rzeczy, np. jak opiekować się żółwiami olbrzymimi, poznaje przyczyny wyginięcia gołębi wędrownych, sprawdza, ile jest prawdy w legendzie o antylopowcu modrym. Martwi się, że kolejne gatunki wciąż znikają z naszej planety, ale nadzieję na przyszłość dają programy ochrony zagrożonych zwierząt. Debora bierze też udział w pełnej przygód i humoru wyprawie do Ameryki Południowej!
Autorami cyklu są dwaj Francuzi: sławny scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerów „Sisters”, „Mali bogowie” czy „Kasia i jej kot”, oraz grafik Bloz (pseudonim Jeana-Christophe’a Grenona), który zilustrował wydaną także w naszym kraju opowieść „Dinozaury w komiksie”.
Kumpelki. Piekło nauki, tom 7
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Fenech
Przekład: Adam Tomczak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena okładkowa: 34,99 zł
Język oryginału: francuski
Seria: Kumpelki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Jak straszne byłoby życie bez koleżanek! Na szczęście Jess i jej kumpelki zawsze mogą na siebie liczyć – zarówno w dobrych, jak i złych momentach, w każdej życiowej sytuacji. Dlatego kiedy okazuje się, że jedna z nich ma problemy z nauką, wszystkie kumpelki stają na wysokości zadania i pomagają jej w miarę swoich możliwości i wiedzy. Oto pełne humoru i niespodziewanych zdarzeń przygody nastolatki i jej koleżanek!
Seria adresowana jest dla nieco starszych miłośniczek „Sisters”. Jej scenarzystą jest Christophe Cazenove – autor serii „Sisters” oraz „Kasia i jej kot” czy „Mali bogowie”. Za rysunki odpowiada Philippe Fenech, twórca ilustracji do znakomicie ocenianego przez czytelników cyklu przygodowo-humorystycznego „Ulysse!” czy przeznaczonej dla młodych odbiorców historii „Léo Passion Rugby”.
Kolejne nowości w sprzedaży od 19 czerwca.
Zobacz więcej