Po raz pierwszy w historii rozgrywek e-sportowych, nie tylko w skali kraju, ale również świata, finały CS:GO transmitowane będą na żywo ze wsparciem tłumaczy polskiego języka migowego.
W dniach 4 – 6 grudnia najlepsze polskie zespoły zmierzą się w pojedynkach o 100 tysięcy złotych, w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Podczas wydarzenia pojawią się wywiady z graczami, aktorami i sportowcami. W drodze o podium rywalizować będą m.in Filip neo Kubski, Wiktor TaZ Wojtas, czy Janusz snax Pogorzelski, znani gracze polskiego esportu i CSowi mistrzowie świata. E-sport w Polsce ma silną pozycję i rozpoznawalnych na całym świecie zawodników.
Poszukiwanie rozwiązań, które mogą wyjść poza znany w świecie e-sportu szablon, to droga kreatywna i zaskakująca. Chcemy pokazywać, że granie w gry komputerowe, to rozrywka bez ograniczeń i bez barier, dla wszystkich, niezależnie od uwarunkowań. Mam nadzieję, że chociaż w najmniejszym stopniu sprawimy przyjemność tym, którzy do tej pory nie mogli w taki sposób przeżywać wydarzeń gamingowych – mówi Joanna Marks, head of media relation w Polska Liga Esportowa.
Podczas transmisji finałów Polskiej Ligi Esportowej troje tłumaczy z Sevenet S.A., będzie towarzyszyć komentatorom w studiu, aby nie tylko tłumaczyć na język migowy przebieg akcji, ale również na żywo pokazywać niezwykle ważne w e-sporcie emocje. Droga jaką obrała Polska Liga Esportowa skupia się m.in na trzech filarach: rozgrywce, rozrywce i edukacji. Współpraca z osobami z show biznesu pozwala wyjść projektowi do mainstreamu, angażując w e-sport coraz większą grupę fanów. Inwestorem PLE jest były koszykarz NBA Marcin Gortat, który również prowadzi Fundację MG13, ułatwiającą młodym sportowcom drogę do kariery. Pokazywanie e-sportu jako rozrywki dla każdego, to ważny aspekt komunikacyjny, podkreślany przez PLE.
Fundacja Akademia Młodych Głuchych to organizacja pozarządowa, która działa na rzecz głuchych i słabosłyszących. W misję Fundacji wpisane jest niwelowanie barier komunikacyjnych, z chęcią skorzystaliśmy z propozycji Fantasyexpo i SEVENET S.A. i zaangażowaliśmy się w tworzenie słownika gamingowego w polskim języku migowym. Do prac zaprosiliśmy Jakuba Stanisławczyka, głuchego doświadczonego gracza. Mamy poczucie, że stworzyliśmy coś niesamowitego, najprawdopodobniej po raz pierwszy w historii pojawi się słownik e-sportowy do gry Counter Strike : Global – Offensive w PJM – powiedziała Agnieszka Szeliga, sekretarz zarządu Fundacji Akademia Młodych Głuchych.
Transmisja turniejowa odbędzie się na kanale twitch.tv/polsatgames oraz w telewizji Polsat Games w dniach 4 – 6 grudnia.
Zobacz więcej