Tuż po świętach Wielkiej Nocy premierę będą mieć pierwsze kwietniowe nowości komiksowe od Egmontu.
W kwietniu pierwsze, komiksowe nowości Egmontu premierę będą mieć tuż po świętach Wielkiej Nocy (12 kwietnia). Będzie to trzynaście albumów, wśród których znajdą się superbohaterowie (Batman), klasyczne postacie Disneya (Myszka Mickey), klasyczne postacie komiksu (Garfield), ale również nie zabraknie czegoś dla miłośników mitologii. Przedstawiamy drugą część propozycji Egmontu na ten miesiąc.
Yakari. Rzeka zapomnienia, tom 15
Piętnasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody.
Jak to jest być niedźwiadkiem? Czego trzeba się nauczyć? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na małego misia? Tego wszystkiego dowie się Yakari, gdy dziwnym zrządzeniem losu zacznie żyć w miejscu zupełnie innym niż indiańska wioska… Na szczęście umie myśleć i działać, a poza tym może liczyć na przyjaciół!
Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za 6. i 31. tom Yakariego (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad 40 albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.
Sixtine. Wielkie Rody, tom 4
Od śmierci ojca Sixtine mieszka sama z matką… i trzema duchami piratów, które nad nią czuwają! Tym razem Sixtine otrzymuje zaproszenie do wzięcia udziału w prestiżowym zgromadzeniu Wielkich Rodów. Jest to moment, w którym tajemnicza sprawczyni zniszczeń na cmentarzu przystępuje do realizacji swojego niecnego planu…
Louca. Feniksy, tom 5
Piąty tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o chłopaku chcącym zostać dobrym piłkarzem i o jego przyjacielu nie z tej ziemi. Drużyna Louki wygrywa ważny mecz, więc wszyscy są pewni, że sekcja piłkarska liceum zostanie uratowana. Jednak ich sukces krzyżuje plany pewnej wpływowej osoby, która nie cofnie się przed niczym… Równocześnie Louca z pomocą ducha Nathana próbuje zdobyć serce ukochanej Julii. Problem w tym, że nie jest ani śmiały, ani doświadczony w kontaktach z dziewczynami, więc robi głupstwo za głupstwem!
Autorem opowieści jest Bruno Dequier, który pracował przy takich filmach jak Przygoda w Paryżu czy Lorax. Potem stworzył komiksowy cykl Louca, który szybko stał się przebojem rynku frankofońskiego. Trzeci tom serii został w 2014 roku wyróżniony belgijską Nagrodą Saint-Michel w kategorii komiksu dla młodych odbiorców.
Frnck. Ludożercy, tom 5
Kolejna część przygód współczesnego nastolatka w świecie prehistorycznym. Po wybuchu wulkanu Franck i członkowie plemienia szukają nowego miejsca, w którym mogliby zamieszkać. Ale jak w to w prehistorii – nigdzie nie jest bezpiecznie. Po drodze czyhają na nich drapieżne ryby, krwiożercze bestie i ludożercy… Aby przetrwać, Franck musi ciągle zdobywać nowe umiejętności, a plemię – nauczyć się, czym jest przyjaźń. Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet (Spirou et fantasio), a rysunki wykonał Brice Cossu (Paradis perdu).
Emma i Wioletta. Za krótke lato, tom 5
Piąty tom historii dwóch sióstr, które kochają taniec – młodsza klasyczny, a starsza nowoczesny. Teraz przed nimi wakacje, ale czy dążące do zawodowstwa tancerki mogą sobie pozwolić na odpoczynek? Poza tym chciały zwiedzić Włochy, tymczasem lądują na wsi w Bretanii… Na szczęście wyjazd okazuje się wcale nie tak nudny, jak przewidywały. Dobrze się bawią, a nowe doświadczenia pozwalają im inaczej spojrzeć na swoje dążenia. Także mama dziewczyn ma wreszcie okazję zastanowić się nad własnym życiem.
Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia Green Class. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: Dreams Factory oraz właśnie Emma i Wioletta.
Cedryk – Ciasto niespodzianka
Kolejna część opowieści o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę.
Cedryk kocha rodziców i dziadka, jednak okazywanie im miłości nie zawsze mu wychodzi. Chłopiec podkochuje się też w swojej koleżance Chen, ale zazwyczaj się ośmiesza, starając się zdobyć jej względy. Tymczasem jego dziadek chwilami żyje wspomnieniami, a chwilami świetnie się bawi, oglądając szalone wyczyny wnuczka. I ma rację, bo najważniejsze to mieć miłe wspomnienia i dobrze się bawić!
Autorami serii są dwaj belgijscy twórcy: wielokrotnie nagradzany (m.in. Nagroda Festiwalu w Angoulême) scenarzysta Raoul Cauvin (Niebieskie Mundury, Kupidyn) oraz rysownik o pseudonimie Laudec (L’an 40, Taxi girl). Na podstawie przygód Cedryka nakręcono serial animowany.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Ciasto niespodzianka, Łabędzi gniew oraz Kociokwik.
Kolejne komiksowe nowości już 26 kwietnia.
{loadmoduleid 1123}
Zobacz więcej