Dwa miesiące rywalizacji, 100 tysięcy złotych w puli, osiem drużyn, 33 spotkania i jeden zwycięzca, który po zaciętej rywalizacji, kilku dogrywkach i trzech mapach zdobył najwyższy tytuł w Dywizji Mistrzowskiej –  to zespół Actina PACT.

W wielkim finale zmierzyły się ze sobą dwie bezapelacyjnie najlepsze drużyny tego sezonu. Niepokonane Illuminar Gaming oraz Actina PACT, która stabilnie przeszła przez fazę zasadniczą. IHG dość sprawnie rozprawiło się Actiną na etapie grupowym, więc wielu stawiało na to, że i tym razem niepokonany lider nie da większych szans swojemu rywalowi. Nic bardziej mylnego! Dodatkowym smaczkiem był fakt, że PACT występowało w finale w roli obrońcy tytułu sprzed sezonu. Niesamowite wystąpienie drużyny Jacka minise Jeziaka, który tuż przed startem rozgrywek w wywiadzie dla PLE powiedział: “Mamy sporo do udowodnienia…”, pokazało najwyższy poziom CSa i prawdziwość e-sportowych emocji. 

Co to był za finał 

Przez trzy dni rywalizacji, komentatorzy w studiu Polsat Games – Łukasz hermes Pożyczek, Olek Vuzzey Kłos oraz Piotr Izak Skowyrski wraz ze specjalistami przeprowadzali kibiców przez prawdziwe emocje Counter – Strike’a. Transmisja po raz pierwszy w historii odbyła się przy wsparciu tłumaczy języka migowego, którzy pod hasłem #GamingBezBarier podjęli się tego niezwykle trudnego zadania, nie tylko z perspektywy dynamiki pojedynków, ale również złożoności języka rozgrywki.

Transmisja uzupełniania była materiałami ze studia w ESPOCIE, w którym odbyły się koncerty artystów – Wiatra, z kawałkiem “Testarossa”, którego wyświetlenia przebiły już 22 miliony na YouTube’ie, reprezentującego SONY Music Polska, oraz znanego rapera Żabsona, kojarzonego z Chillwagonem, którego wspierała Young Leosia. Współpraca z młodymi artystami pozwala sięgać po nowych odbiorców, a stała współpraca z osobami na co dzień nie kojarzonymi z grami to stały punkt w działaniach Polskiej Ligi Esportowej.

Również podczas tego finału w wywiadach między meczowych prowadzonych przez Wojtka “Łozo” Łozowskiego i Asię Marks, można było posłuchać takich postaci jak: Piotr Gruszka, Martin Lewandowski, Maciej Musiał czy Yankes. Swoją obecność na ściance PLE zanotowali również Rafał Maślak, Karol Blowek Gązwa, Piotr Kędzierski, Rafał Jonkisz, Sebastian Chłodnicki oraz Cezary Trybański.

Kilka miesięcy kreatywnej pracy całego zespołu pokazuje, że esport i rozgrywka na najwyższym poziomie jest początkiem całego spektrum możliwości około gamingowych. Stabilnie umacniamy naszą pozycję w świadomości kibiców i upewniamy, że nasze transmisje turniejowe to dobra jakość. Dodatkowo przenikamy się z mainstreamem i rozrywką masową, wprowadzając do naszego świata gwiazdy telewizji, muzyków, sportowców i ludzi z showbiznesu. Już mamy plany na dalsze działania! – mówi Radosław Wójcik, head of communication and PR.

W trakcie pojedynków kibice mogli wspierać swoje ulubione zespoły na dedykowanym serwerze Discord. PLE ogłosiło również dwie dodatkowe nagrody MVP – pierwszą za fazę zasadniczą, którą jest Porsche Carrera na weekend, a za fazę finałową przelot do USA i mecz NBA!

W trakcie emisji odbył się również Showmatch, rozegrany na aim mapie w wykonaniu Marcina Gortata i Piotra Izaka Skowyrskiego.

Już za tydzień odbędzie się oficjalne wręczenie nagród i przyznanie tytułów MVP.

Co to był za sezon!

Polska Liga Esportowa od początku podkreśla jak ważna jest dla zespołu profesjonalizacja działań nie tylko własnych, ale również około branżowych. W ramach obu dywizji, zarówno Lotto Dywizji Profesjonalnej jak i Mistrzowskiej, łącznie w turniejach CS:GO udział wzięło 16 drużyn, co daje 80 zawodników w podstawowych składach, kilkunastu graczy rezerwowych, trenerów, czyli 16 profesjonalnych organizacji, które w różnym stopniu i stażu angażują się w budowę rynku esportowego w Polsce. Dzięki temu dziesiątki tysięcy kibiców, na bieżąco może śledzić wyniki swoich ulubionych zespołów w rywalizacji Counter – Strike: Global Offensive. To wszystko zbudowane w profesjonalnych strukturach organizacji e-sportowych.

Lipcowa konferencja w świat e-sportu wprowadziła Marcina Gortata, jako nowego inwestora Polskiej Ligi Esportowej. Ogłoszono rywalizację 8 najlepszych polskich zespół oraz pulę 100 tysięcy złotych do zdobycia podczas ligi Counter – Strike’a. Ważnym i osiągniętym punktem do zrealizowania turnieju było otrzymacie oficjalnej licencji od VALVE. Współpraca z Polsat Games i wykorzystanie nowoczesnego, dedykowanego grom studia, pozwoliła na dostarczenie najwyższej jakości transmisji zarówno na platformie streamingowej jak i w telewizji. Podczas trwania siedmiu kolejek fazy zasadniczej rozgrywek CS:GO, zespół PLE nawiązał działania z PZPN, w ramach której zwycięzca w eFootball PES otrzyma możliwość znalezienia się w finale eliminacji do reprezentacji Polski, w projekcie PZPN eFutbol, oraz reprezentowania kraju podczas UEFA eEURO 2021 – oficjalnych mistrzostw Europy! W międzyczasie rozpoczęła się również wirtualna rywalizacja fanów wyścigów FORMUŁY 1, pod szyldem PLE.GG F1 CUP.