Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczęły się. Niestety bez udziału kibiców. Jednak w tym roku technologia pomoże wszystkim bezpiecznie cieszyć się igrzyskami na odległość. Oto sześć sposobów, które pomogą kibicom śledzić wszystko, co dzieje się na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.
Bądźcie na bieżąco (bez wysiłku) dzięki wyszukiwarce Google
Zróbcie sobie przerwę na Doodlowe Zawody na Wyspie Czempionów
Obejrzyjcie najciekawsze momenty od oficjalnych nadawców (i nie tylko) na YouTube
Od 23 lipca oglądajcie wydarzenia na żywo, a także klipy i najważniejsze momenty od oficjalnych nadawców olimpijskich, w tym Marca Claro i Eurosport, na ich kanałach YouTube. Mnóstwo materiałów znajdziecie także na oficjalnym kanale olimpijskim. Na początku tego miesiąca udostępniliśmy Wam także nowe serie YouTube Originals związane z Olimpiadą: “Strive”, “How To Olympics”, “Break the Record” a już wkrótce będziecie mogli obejrzeć pełnometrażowy film dokumentalny “World Debut”.
Niech Asystent Google Was wyręczy
Zastanawiacie się kto wygrał? Wystarczy zapytać “OK Google, kto wygrał koszykówkę kobiet na olimpiadzie?”. Kibicujecie konkretnemu państwu? “OK Google, ile medali na olimpiadzie zdobyła Polska?”. Możecie nawet powiedzieć: “OK Google, opowiedz mi zabawny fakt o igrzyskach w Tokio”.
Bądźcie na bieżąco z oficjalną aplikacją Igrzysk
Nie przegapcie niczego: pobierzcie oficjalną aplikację Igrzysk Olimpijskich – Olympics. A jeśli jesteście w nastroju do ćwiczeń, nic prostszego. W Google Play znajdziecie wiele propozycji w kategorii sport.
Odkryjcie Japonię ze Street View, Google Arts & Culture oraz Tłumaczem Google
Nawet jeśli nie możecie uczestniczyć w Igrzyskach na żywo, warto wybrać się na wirtualną wycieczkę po Japonii dzięki Street View. Od ośnieżonych gór i lśniących formacji skalnych po miasta pełne historii i kultury – wszystko to możecie zobaczyć nie ruszając się z fotela. Z kolei dzięki Google Arts & Culture poznacie tradycyjne japońskie rzemiosło i przepyszne jedzenie; Kraina Umami będzie szczególnie zabawna dla wszystkich smakoszy. Jeśli to wszystko zainspiruje Was do nauki japońskiego, to na szczęście macie pod ręką Tłumacza Google.
Zobacz więcej