9 listopada 1979 Amerykanie byli w panice. Tego samego dnia, ale już w roku 2004 The Mozilla Foundation zaprezentowała Firefoxa.

Tego dnia w 1979 roku (wczesnym rankiem) komputery NORAD (Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej) wykryły atak nuklearny na Stany Zjednoczone ze Strony Związku Radzieckiego. W stan gotowości podniesiono 10 samolotów typu interceptor (na zdjęciu) oraz amerykański arsenał atomowy. Analiza satelitarna wykazała jednak fałszywy alarm, którego przyczyną był omyłkowo włączony, przez jednego z techników, tryb symulacji ataku nuklearnego . Podobne błędy oprogramowania jeszcze trzykrotnie powodowały fałszywy alarm w NORAD. Analogiczna sytuacja miała miejsce w 1983 roku po stronie ZSRR.

Firefox"
Firefox

 

Także tego dnia, ale w roku 2004 The Mozilla Foundation wydała pierwszą wersję swojej przeglądarki Firefox (1.0). W tamtym czasie był to pierwszy poważny konkurent do Internet Explorera, który od czasu upadku Netscape osiągnął 90 procentowe udziały w rynku przeglądarek. Firefox był powiewem świeżości, głównie ze względu na możliwość przeglądania sieci w kartach czy blokadę okien popup. Pierwotną nazwą Firefoxa był Phoenix, ze względu na to, że powstał on nie jako z popiołów, które pozostały po upadku Netscape.