W marcowych nowościach Egmontu, które zaczną pojawiać się w księgarniach już 8 marca, znajdziemy aż 28 pozycji. I jak zwykle wśród nich każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
8 marca to pierwsza data w której wydane zostaną komiksowe nowości Egmontu w tym miesiącu. Będą to zarówno komiksy ze stajni DC, pozycje z cyklu Sandman, coś dla fanów Dangeons and Dragons, pasjonatów historii, ale też i lżejsze propozycje, jak Lucky Luke, czy Sami. Zapraszamy na drugą część podróży po nowościach Egmontu na marzec 2023 roku.
Sandman. Koniec Światów, tom 8
Ósmy tom niezwykłej serii o Sandmanie – Władcy Snów, autorstwa Neila Gaimana. W Końcu Światów wędrowcy z różnych epok, mitów i wyobraźni szukają schronienia przed furią rzeczywistości w gościnnych salach tajemniczej gospody. Przeczekując szalejącą wokół burzę, podróżnicy opowiadają o miejscach, w których byli, o rzeczach, które widzieli i o takich, o których śnili…
Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w opowieści spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award – nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Bryan Talbot (Baśnie, Hellblazer), John Watkiss (Starman, Deadman) czy Michael Allred (Batman Black & White).
Mój pierwszy komiks 5+ Rodzina Borsuków i Lisów przedstawia: Emocje, tom 1
Zapraszamy do leśnej szkoły pana Borsuka i pani Lisicy! Dzisiaj Pani Lisica porozmawia z nami o najważniejszych emocjach, jakie pojawiają się w naszym życiu. Świetnie się składa, ponieważ zwierzątka mają na ten temat do opowiedzenia wiele ciekawych historii! W leśnej szkółce nauczycielka Matylda w sposób zabawny i przystępny opowie, jakie emocje władają nami najczęściej, a co najważniejsze – wytłumaczy, czemu służą, i podpowie, jak możemy sobie z nimi radzić. Zachęcamy do wspólnej zabawy i nauki!
Mój pierwszy komiks 5+ Dziobak Toto i senny szum, tom 4
Kolejna część przygód dziobaka Toto i jego przyjaciół! Piękna Kaku z rodziny kuskusów ma wielkie zmartwienie: jej przyjaciele, którzy mieszkają w ogromnym eukaliptusie, zasypiają i spadają z gałęzi, gdy tylko usłyszą dźwięki niezwykłej muzyki. Bohaterski Toto postanawia ruszyć na pomoc nieszczęsnym kuskusom… Tylko jak stłumić senny szum?
Lucky Luke. Miasto duchów, tom 25
Legenda Dzikiego Zachodu, Lucky Luke, znów wplątuje się w nieliche kłopoty! Następny album autorstwa mistrzów komiksu: Morrisa i Goscinnego.
Samotny Kowboj spotyka dwóch podejrzanych mężczyzn. Czuje, że będą z nimi kłopoty… I rzeczywiście, kłopoty pojawiają się jeszcze tego samego dnia, gdy wędrowcy trafiają do Gold Hill, miasta duchów z czasów gorączki złota. Złoto zawsze wzbudza najgorsze instynkty, a że towarzysze Luke’a zamierzają zbić majątek w nieuczciwy sposób, zapowiada się ciekawa rozgrywka!
Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Obecnie jest kontynuowana przez innych autorów.
Czarolina. Pan wyspy Vorn, tom 5
Zakończenie pierwszego cyklu przygód fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni!
Uczestnicy kursu dokonują kolejnych zaskakujących odkryć związanych z zagadkami wyspy, tyle że każda rozwiązana tajemnica rodzi nowe pytania. Co się przydarzyło profesorowi Balzarowi? Kim kiedyś była Madame C? Jakie jest prawdziwe pochodzenie Czaroliny i Meroda? Kto i w jakim celu sprowadził uczniów na Vorn? Bohaterowie będą musieli wreszcie zacząć działać ramię w ramię, żeby przetrwać w tym strasznym miejscu!
Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży (Marie-Lune, Girlz) i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty (Chats!, Alix et Arsenou). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy Czaroliny autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu Le Journal de Mickey.
Sami. Mroczny wir, tom 5
Piąty tom serii fantasy o kilkorgu dzieciach, które pewnego dnia obudziły się w opustoszałym mieście. Po odejściu Dodjiego dowodzenie grupą przejął Ivan, ale nie bardzo uśmiecha mu się ta rola i proponuje, by nowego szefa wybrać przez głosowanie. Tymczasem okazuje się, że Dodji został zamordowany. Dzieci, za namową Leïli, postanawiają wejść do czerwonej strefy, by znaleźć zabójcę. Zamiast tego poznają prawdę o zniknięciu i dowiadują się, że jednak nie są całkiem SAMI…
Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann (Green Manor). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti (Le petit Spirou, Soda).
Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Festiwalu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.
Herkules agent międzygalaktyczny. Intruz, tom 2
Drugi tom serii fantasy o uczniach szkoły dla międzygalaktycznych agentów. Dzięki udziałowi w pokonaniu Czarnopiórego Herkules i Marlon zdali do kolejnej klasy i rozpoczęli drugi rok nauki. Jednak muszą się jeszcze wiele nauczyć! Tymczasem szkole zagraża kolejne niebezpieczeństwo. Jeden z nauczycieli zostaje ugryziony przez tajemniczego przybysza z obcej planety i ogarnia go szaleństwo. Wkrótce tajemnicza choroba przenosi się na innych nauczycieli i uczniów – szaleństwo zagraża całej szkole! Czy jednak rzeczywiście epidemia spowodowana jest przez obcych? Ocalali uczniowie, w tym Herkules i Marlon, muszą działać błyskawicznie, by uratować szkołę przed zagładą.
Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus (Le Monde selon François), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii Ernest i Rebeka oraz Smerfy i świat emocji.
Mali Bogowie. Biedny Herakles, tom 7
Siódmy album prześmiesznych przygód zwariowanych kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu. Dawno temu Herakles dostał listę dwunastu prac, które ma wykonać, aby zdobyć sławę. Nie jest ani silny, ani inteligentny, ale mimo to z uporem stara się dowieść, że zasługuje na miano bohatera. Czekają go pojedynki z potworami i wędrówka na kraniec świata. Czy uda mu się wypełnić chociaż jedną z prób?
Autorami historii o psotnych istotach z mitów są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce między innymi z bestsellerowej serii Sisters, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak Chats, chats, chats czy Nina oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci Les Enigmes de Léa.
Kolejne nowości tego miesiąca ukażą się 22 marca. Ich zapowiedzi u nas już wkrótce.
{loadmoduleid 1123}
Zobacz więcej