Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Diablo 2 ma 22 lata

Michał Miśko
Opublikowano

29 czerwca 2000 roku premierę miało Diablo 2.

Cztery lata czekali fani Diablo na sequel tej gry. Premiera Diablo miała miejsce dokładnie 22 lata temu, 29 czerwca 2000 roku.

Druga częśc hitowego tytułu od Blizzard North zachowała mroczny klimat, ale twórcy znacznie udoskonalili mechanikę gry. Znacząco poprawiono także oprawę wizualną. Choć gra pozostała klasycznym RPG w rzucie izometrycznym to otrzymaliśmy postaci modelowane w 3D oraz animowane elementy otoczenia. Druga część Diablo ukazała się w Polsce w pełni spolonizowana (w przeciwieństwie do Diablo, które czekało na w pełni polską wersję aż 23 lata). Głosów użyczyli, między innymi, Jan Aleksandrowicz, Aleksander Wysocki, Jacek Czyż czy Dorota Chotecka.

Niezmienny pozostał w Diablo 2 świat gry. Wciąż poruszamy się po mrocznym Sanktuarium, a naszym wrogiem wciąż pozostaje Diablo nad którym zwycięstwo w pierwszej części okazało się jedynie iluzoryczne.

Pierwsza gra Diablo ukazała się w roku 1996 i zarówna ta gra, jak i jej sequel, zaliczane są dziś do kanonu gatunku action - role playing game. Diablo 3 ukazało się dopiero w roku 2012.

 

 technologia i rozrywka