Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

36 lat temu w USA premierę miała The Legend of Zelda

Michał Miśko
Opublikowano

22 sierpnia 1987 roku w Stanach Zjednoczonych premierę na Nintendo Entertainment System miała jedna z najbardziej kasowych serii w historii gier wideo. Zelda.

Pionierka gatunku rpg, jedna z najbardziej znanych i kasowych serii w historii gier wideo, swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miała 22 sierpnia 1987 roku. W swojej ojczyznie, czyli Japonii, The Legend of Zelda debiutowała w lutym rok wcześniej. 

Kartridż z grą The Legend of Zelda

W 2021 roku oryginalny kartridż z grą The Legend of Zelda sprzedany został na aukcji za ponad 3,3 miliona złotych. Zelda pobiła wtedy rekord Mario ustanowiony kilka miesięcy wcześniej. Stan kartridża z grą został oceniony na 9 w 10 punktowej skali. Wspomniany już Super Mario, według oceny domu aukcyjnego, był w lepszym stanie. Jego ocena wynosiła 9,6, co oznacza stan niemal idealny. To, co wyróżniało Zeldę było to jej unikatowość. To najprawdopodobniej najwcześniej wyprodukowany kartridż z tą grą, który dziś jest w oryginalnym stanie i nigdy nie został rozpakowany.

W tym roku swoją premierę miała kolejna już odsłona hitowej serii: Tears of the Kingdom. Nowa Zelda jest najszybciej sprzedającą się grą w historii serii. W ciągu zaledwie trzech dni sprzedało się 10 milionów kopii nowego hitu Nintendo. Najlepiej sprzedającą się Zeldą w ogóle pozostaje jednak pooprzednia, Breath of the Wild, która, wydana na Wii U i Switcha w 2017 roku znalazła ponad 30 milionów nabywców.

 

 technologia i rozrywka