Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

1995: Premiera Windows 95

Michał Miśko
Opublikowano
1995: Premiera Windows 95
Premiera Windows 95 24.08.1995

24 sierpnia 1995 swoją premierę miał jeden z najlepszych systemów operacyjnych Microsoft na komputery osobiste, Windows 95.

24 sierpnia 1995 roku Microsoft oficjalnie zaprezentował światu swój najnowszy system operacyjny, Windows 95. W trakcie powstawania system ten nazywany był Windowsem 4.0, a jego nazwa kodowa brzmiała Chicago. W Windows 95 pojawiły się po raz pierwszy najbardziej charakterystyczne do dziś elementy systemu z rodziny Windows, takie jak przycisk Start, pasek zadań i ikona Mój komputer. W Windowsie 95 po raz pierwszy dostępna była także preinstalowana przeglądarka Microsoftu Intenernet Explorer, która w późniejszym czasie będzie przyczyną wielu kłopotów prawnych firmy z Redmond. Ostatnia aktualizacja do Win95 wydana została w 2000 roku. Następcą Windowsa 95 był Windows 98.

Co ciekawe, tego samego dnia dwa lata wcześniej Microsoft wygrał batalię prawną z Apple, która pozwała firmę Billa Gatesa w związku z rzekomym naruszeniem praw autorskich. Chodziło o podobieństwo systemów Windows do OS-a znanego z Macintosha. W Windowsie 95 znalazło się jeszcze więcej "zapożyczeń" z systemu Apple.

 

 technologia i rozrywka