Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

1996: Kevin Mitnick oskarżony

Michał Miśko
Opublikowano
1996: Kevin Mitnick oskarżony
Kevin Mitnick oskarżony 27.09.1996

Tego dnia postawiono zarzuty jednemu z najbardziej znanych hakerów komputerowych.

27 września 1996 roku, po dwóch i pół roku śledztwa, Kevin Mitnick został oskarżony. Mitnick to jeden z najbardziej znanych komputerowych włamywaczy w historii. Przypisywane mu przestępstwa to włamania do komputerowych systemów korporacji i kradzież oprogramowania wartego miliony dolarów. Łączna kara, jaka groziła mu w tamtym czasie, za popełnione przestępstwa to 200 lat więzienia.

Mitnicka aresztowano 15 lutego 1995 roku. W areszcie, jeszcze przed wydaniem wyroku, spędził cztery lata i pięć miesięcy. Ostatecznie został zwolniony z więzienia w styczniu 2000 roku. Mitnick w swojej działalności wykorzystywał pseudonim Condor, jest także znany z szerokiego wykorzystania tzw. inżynierii społecznej, pomocnej w osiągnięciu zamierzonego celu.

O działalności Mitnicka opowiada - niezbyt porywający - film fabularny z 2000 roku z Skeetchem Ulrichem w roli głównej, pt. The Takedown.

 technologia i rozrywka