Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

1990: 32 lata temu wystartował serwis IMDb

Michał Miśko
Opublikowano
1990: 32 lata temu wystartował serwis IMDb
Narodziny IMDb

17 października 1990 roku Colin Needham uruchamia rec.arts.movies movie database.

17 października 1990 roku to data powstania bazy, ogólnie rzecz biorąc, filmowej, która pierwotnie nosiła nazwę rec.arts.movies movie database i została stworzona przez Colina Needhama, fana filmów oraz komputerów. Pierwotnie baza funkcjonowała jedynie na grupie dyskusyjnej na której udzielał się jej autor, ale wraz z nadejściem ery www przeniosła się także tam, odnosząc niebywały sukces. Dziś wszyscy znamy ją pod nazwą IMDb, czyli Internet Movie Database. W momencie powstania bazy Needham pracował dla HP, ale już w roku 1996 w całości poświęcił się pracy dla swojej strony. W roku 1998 IMDb zostało wykupione przez Amazon, ale na jej czele do dziś stoi Needham. IMDb jest obecnie także jedną z najczęściej odwiedzanych stron w globalnej sieci. Miesięcznie odwiedza ją ponad 160 milionów użytkowników.

Także 17 października, ale w roku 2013 Microsoft zaprezentował system Windows 8.1, który był także dużą i darmową aktualizacją dla użytkowników Windows 8. Jedną z najbardziej charakterystycznych funkcji Windows 8.1 był powrót klawisza Start. W 8.1 Microsoft zrezygnował także z domyślnego startu systemu do pulpitu Modern UI.

 technologia i rozrywka