Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

2001: Premiera iPoda

Michał Miśko
Opublikowano
2001: Premiera iPoda
Premiera iPoda 23.10.2001

23 października 2001 roku firma Apple zaprezentowała pierwszy model iPoda.

23 października 2001 roku Steve Jobs sloganem 1000 piosenek w Twojej kieszeni zaprezentował światu pierwszego iPoda, który posiadał 5 GB pamięci wewnętrznej i był wyraźnie mniejszy od innych odtwarzaczy na rynku w tamtym czasie. Pierwszy iPod kompatybilny był jedynie z Macintoshem, ale popularność tego urządzenia sprawiła, że już jego druga wersja dostępna była domyślnie także dla użytkowników systemów Windows. Po zaprezentowaniu przez Apple iTunes Music Store iPod stał się najpopularniejszym, mobilnym urządzeniem do odtwarzania muzyki, a Apple zmienił przemysł fonograficzny na zawsze.

Ciekawostką jest, że słuchawki w iPodzie były białe, czego nie stosował w tamtym czasie chyba żaden inny producent. Dzięki temu każdy posiadacz iPoda był na ulicy bardzo łatwo rozpoznawalny, co dodawało mu swoistego prestiżu. W niedługim czasie białe słuchawki pojawiały się w kompletach sprzętów innych producentów.

 

 technologia i rozrywka