Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nuklearny alarm, debiut Firefoxa

Michał Miśko
Opublikowano
Nuklearny alarm, debiut Firefoxa
Interceptor Convair F-106

9 listopada 1979 Amerykanie byli w panice. Tego samego dnia, ale już w roku 2004 The Mozilla Foundation zaprezentowała Firefoxa.

Tego dnia w 1979 roku (wczesnym rankiem) komputery NORAD (Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej) wykryły atak nuklearny na Stany Zjednoczone ze Strony Związku Radzieckiego. W stan gotowości podniesiono 10 samolotów typu interceptor (na zdjęciu) oraz amerykański arsenał atomowy. Analiza satelitarna wykazała jednak fałszywy alarm, którego przyczyną był omyłkowo włączony, przez jednego z techników, tryb symulacji ataku nuklearnego . Podobne błędy oprogramowania jeszcze trzykrotnie powodowały fałszywy alarm w NORAD. Analogiczna sytuacja miała miejsce w 1983 roku po stronie ZSRR.

Firefox"
Firefox

 

Także tego dnia, ale w roku 2004 The Mozilla Foundation wydała pierwszą wersję swojej przeglądarki Firefox (1.0). W tamtym czasie był to pierwszy poważny konkurent do Internet Explorera, który od czasu upadku Netscape osiągnął 90 procentowe udziały w rynku przeglądarek. Firefox był powiewem świeżości, głównie ze względu na możliwość przeglądania sieci w kartach czy blokadę okien popup. Pierwotną nazwą Firefoxa był Phoenix, ze względu na to, że powstał on nie jako z popiołów, które pozostały po upadku Netscape.

 technologia i rozrywka