Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

1982: Steve Jobs pisze list

Michał Miśko
Opublikowano
1982: Steve Jobs pisze list
Steve Jobs pisze list 16.11.1982

Tego dnia w 1982 roku Steve Jobs napisał pewien wyjątkowy list.

16 listopada w roku 1982 Steve Jobs napisał list do włodarzy firmy McIntosh Labs z prośbą o zgodę na wykorzystanie nazwy dla przyszłego komputera Apple. Macintosh był wtedy jeszcze w fazie projektu i pomimo, że Jeff Raskin (szef projektu Macintosh) celowo dodał do nazwy "a" wniosek Apple o zarejestrowanie został odrzucony przez sąd ze względu na zbyt daleko idące podobieństwo z nazwą firmy z NY produkującą sprzęt audio. W odpowiedzi na list Gordon Gow, prezes McIntosh Labs, odwiedził Apple, gdzie zaprezentowano mu wstępny projekt. W tamtym czasie prawnicy McIntosh Labs odradzili jednak Gowowi zgodę na wykorzystanie licencji. Do porozumienia doszło dopiero w marcu 1983 roku, a w roku 1986 Apple zakupił całkowite prawa do dysponowania marką. Kwota transakcji nigdy nie została ujawniona.

Kalendarium to wspomnienie najważniejszych wydarzeń technologicznych w historii. Geekweb przypomina je, aby nie popadły w zapomnienie.

 technologia i rozrywka