Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Najsłynniejsza (bodajże) policyjna fotografia Ameryki

Michał Miśko
Opublikowano
Najsłynniejsza (bodajże) policyjna fotografia Ameryki
Najsłynniejsza (bodajże) policyjna fotografia Ameryki

13 grudnia 1977 Bill Gates zapozował do bodajże najsławniejszego policyjnego zdjęcia w Ameryce.

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, ma za sobą drobne zatargi z prawem - głównie z prawem drogowym. 13 grudnia 1977 doszło do jego zatrzymania, a następnie wykonania jednej z najsławniejszych amerykańskich fotografii policyjnych. Gates został zatrzymany za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się na znaku stop oraz jazdę bez prawa jazy. Było to jego drugie zatrzymanie z uwagi na złamanie przepisów ruchu drogowego w Nowym Meksyku.

Zobacz także: Bill Gates, człowiek, który zmienił świat

Niektóre źródła podają nawet, że Gates był aresztowany za podobne wykroczenia co najmniej trzy razy przed opisywanym przypadkiem. We wczesnych latach 70. (Microsoft powstał w roku 1975) Gates był  aresztowany po tym, jak po zatrzymaniu za niestosowanie się do znaku stop, zwyzywał policjanta. Późniejszy najbogatszy człowiek świata doprowadził potem, z pomocą swojego wpływowego ojca prawnika, do zwolnienia owego policjanta ze służby.

Słynne zdjęcie z akt policyjnych Gatesa zostało później wykorzystane w niemieckiej reklamie Microsoftu wraz ze sloganem dobrze, że oprogramowanie nie ma limitów prędkości.

 technologia i rozrywka