Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

48 lat temu powstał Microsoft

Michał Miśko
Opublikowano
48 lat temu powstał Microsoft
44 lata temu powstał Microsoft Oryginalne logo Microsoft obowiązywało od 1975 do 1980 roku

4 kwietnia 1975 roku Bill Gates i Paul Allen uformowali spółkę, którą nazwali Micro Soft.

W 1975 roku do rąk Gatesa trafia egzemplarz Popular Electronics. W czasopismie tym prezentowano uznawany za pierwszy w historii komputer osobisty, Altair 8800, produkowany przez firmę MiTS. 20 letni wtedy Gates, który dwa lata wcześniej zapisał się na studia na Harvardzie, ale szybko z nich zrezygnował, skontaktował się z producentami Altaira i poinformował ich, że wspólnie ze znajomymi pracuje nad interpreterem języka BASIC na ich komputer. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, a Gates i Allen nie widzieli na oczy Altaira. Prezes MiTS, Ed Roberts zainteresował się słowami młodego Gatesa i zaprosił ich na próbną prezentację. Gates z towarzyszami stworzyli więc naprędce emulator Altaira 8800, uruchamiany na minikomputerze, a następnie napisali wspomniany interpreter. Prezentacje w siedzibie MiTS poszła nadzwyczaj dobrze i młodzi programiści podpisali kontrakt.

Bill Gates - człowiek, który zmienił świat

Powodem powstania spółki Microsoft był, uważany za pierwszy komputer osobisty, Altair 8800

Bill Gates i Paul Allen przenieśli się do Albuquerque w Nowym Meksyku i tam, w celu podjęcia współpracy z MiTS, 4 kwietnia 1975 roku utworzyli spółkę, którą nazwali Micro Soft. Swoją firmę przeniosą jednak później do Seattle, skąd oboje pochodzili i gdzie spotkali się po raz pierwszy.

Premiera pierwszego systemu operacyjnego Windows nastąpi w roku 1985. Obecnie system operacyjny Windows jest zainstalowany na blisko 80 procentach urządzeń typu desktop na świeci.

 

 technologia i rozrywka