Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

2007: Premiera systemu Windows Vista

Michał Miśko
Opublikowano
2007: Premiera systemu Windows Vista
2007: Premiera systemu Windows Vista

30 stycznia 2007 roku debiutował Windows Vista.

Znienawidzony, w wielu miejscach niekompatybilny i niestabilny, obarczony wieloma błędami i często uciążliwy w użytkowaniu system operacyjny Windows Vista swoją premierę miał 30 stycznia 2007 roku i szybko został znienawidzony przez użytkowników, którzy dali temu wyraz w recenzjach i komentarzach w sieci. Tymczasem po dwóch service packach Vista była systemem już zgoła innym i nawet nie złym. Cóż z tego, skoro zła sława przylgnęła do niego już na zawsze.

Krótka historia Windows

Microsoft, zapewne pod presją tak złego odbioru swojego oprogramowania, już dwa i pół roku później wydaje więc system, który miał zastąpić Vistę i zmazać tę plamę. To się udało, wraz wejściem Windowsa 7 na rynek użytkownicy ponownie zaczęli przychylnym okiem spoglądać w stronę Redmond. Aczkolwiek trudno oprzeć się wrażeniu, że tak szybka premiera siódemki oznaczała po prostu to, że nowy OS był po prostu na nowo opakowaną wersją Visty. Sam Vista wsparcie Microsoftu uzyskiwał przez 10 lat. Oficjalny support zakończył się w kwietniu 2017 roku.

 technologia i rozrywka