Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony potwierdza PS VR 2

Michał Miśko
Opublikowano

Sony potwierdziło na CES 2022 rychłe nadejście następcy swojego zestawu do wirtualnej rzeczywistości, czyli Playstation VR. Następca będzie nosił nazwę, i tu bez zaskoczenia, PS VR 2.

Nadejście PS VR 2 potwierdził ze sceny, w trakcie konferencji Sony na CES 2022, Jim Ryan. Niestety, póki co, japońska firma nie pokazała nawet renderów nowych zestawów do wirtualnej rzeczywistości, nie mówiąc już o jakimś działającym modelu. Wiemy juz jednak, co nieco, o specyfikacji technicznej VR-a 2. 

Oczywiście zestaw działać będzie z konsolą nowej generacji, kontrolery, które nazwano Sense, w zasadzie przedstawiono już w marcu. Sam zestaw zakładany na głowę ma korzystac z technologii haptycznej, którą wdrożono już (i które, zdaniem graczy wprowadzają pewien powiew świeżości do grier) w kontrolerach Playstation 5. Zestaw VR 2 ma wykorzystywać również kontrolę śledzenia oka i ma wyświetlać obraz w 4K UHD w 90 i 120Hz. Zakres widzenia gracza w goglach ma obejmować 110 stopni.

W trakcie prezentacji Jim Ryan ogłosił również pierwszy tytuł ekskluzywny na nowego VR-a. Będzie nim Horizon Call of the Mountain. Nie podano niestety ani daty premiery gry, ani daty kiedy na rynku ukaże się zestaw PS VR 2.

 

 technologia i rozrywka