Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nvidia ostatecznie nie przejmie ARM

Michał Miśko
Opublikowano

Toczące się od września 2020 roku przejęcie ARM przez Nvidię ostatecznie nie dojdzie do skutku. Powodem, jak napisano w oświadczeniu obu firm, są znaczące kłopoty regulacyjne.

Nvidia, która ogłosiła we wrześniu 2020 roku, że za kwotę 40 miliardów dolarów przejmie od SoftBanku firmę ARM wycofała się ostatecznie z transakcji. Obie firmy ogłosiły we wspólnym oświadczeniu, że na przeszkodzie stanęły znaczące, jak to ujęto, przeszkody regulacyjne

Sercem ARM jest technologia dostarczająca rozwiązań do budowy niemal każdego procesora, który znajduje się w urządzeniach mobilnych, począwszy od iPhone'ów, a na Androidach z procesorem Qualcomm kończąc. Kłopoty Nvidii z finalizacją transakcji zaczęły się niemal od momentu ogłoszenia przejęcia. Federalna Komisja Handlu zaskarżyła ją na gruncie przepisów antytrustowych, a w zeszłym roku brytyjski regulator antymonopolowy wszczął dochodzenie w sprawie możliwości godzenia tej transakcji w bezpieczeństwo narodowe Wielkiej Brytanii.

SoftBank ogłosił, że zaliczka, jaką wpłaciła Nvidia w wysokości 1,25 miliarda dolarów jest niezwracalna i zostanie przypisana do przychodów czwartego kwartału roku fiskalnego pod koniec marca 2022. SoftBank poinformował również, że w związku z fiaskiem sprzedaży ARM ogłoszona, do końca marca 2023 roku, zostanie również oferta publiczna. W związku z opisywanymi wydarzeniami ze stanowiska CEO, ze skutkiem natychmiastowym, zrezygnował Simon Segars. Zastąpił go Rene Haas.

ARM zostało założone w brytyjksim Cambridge w 1990 roku, jako joint venture kilku firm technologicznych, w tym Apple. 

 

 technologia i rozrywka