Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Oculus nie będzie wymagał już konta na Facebooku

Michał Miśko
Opublikowano

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, poinformował, że konto na Facebooku nie będzie już wymagane do zalogowania się do Oculusa. Meta Quest 2 to obecnie najpopularniejszy zestaw VR na rynku.

Od sierpnia użytkownicy zestawów Oculus nie będą już musieli logować się za pomocą swoich kont facebookowych. Meta znosi ten obowiązek na rzecz kont Meta, poinformował Mark Zuckerberg. Od sierpnia wszyscy nowi użytkownicy Oculusa będą musieli założyć takie konto, natomiast użytkownicy, którzy już korzystają z Oculusa na przejście na nowy rodzaj kont będą mieli czas do stycznia 2023 roku. Wraz z utworzeniem konta Meta użytkownicy będą jednocześnie zakładali profil Meta Horizons.

Zmiany dotyczą również interfejsu wewnątrz. Wszyscy znajomi na naszym profilu będą teraz obserwującymi, to nomenklatura zaczerpnięta z Instagrama. Zmienią się również nieco ustawienia prywatności, będzie np. opcja w której każdego obserwatora będzie można osobiście zatwierdzać. 

Dotychczas jedynym sposobem na start przygody z Oculusem było jednoczesne posiadanie konta na Facebooku. To rodziło wątpliwości dotyczące prywatności. Czy Facebook, który w przeszłości był niechlubnym bohaterem wielu już skandali dotyczących wykorzystywania danych swoich użytkowników nie ma w ręku kolejnego narzędzia do zbierania takich danych jak np. powierzchnia lokalu mieszkalnego użytkownika, jego aktywności fizycznej, postury, itp. Jednak oddzielenie konta na Facebooku od konta Meta nie zdaje się raczej kończyć tej dyskusji. Wszystko pozostaje bowiem nadal w posiadaniu jednej firmy.

Rynek VR

Rynek vr, choć wciąż jest relatywnie mały, zyskuje na sile. Statystyki podawane przez Wall Street Journal w styczniu tego roku szacują, że Meta w 2021 roku sprzedała pomiędzy 5,3 a aż 6,8 miliona sztuk zestawów Oculus. Wyraźny wzrost ruchu zanotowano również w samym systemie w okresie świątecznym. Ten wzrósł aż o 90 procent, w ilości aktywnych użytkowników dziennie, w stosunku do świątecznych dni w roku poprzednim. Nie ma też wątpliwości, że Oculus jest obecnie najlepszą propozycją dla graczy chętnych do rozpoczęcia przygody z wirtualna rzeczywistością. Zestaw od Meta to dziś najlepsze połączenie (niemałej, ale jednak) przystępnej ceny i możliwości, które daje zestaw, będący w pełni niezależnym urządzeniem. Oculusa Questa i Questa 2 nie trzeba podłączać do peceta, żeby cieszyć się zabawą.

 

 technologia i rozrywka