Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Quest 2 będzie droższy

Michał Miśko
Opublikowano

Zestawy Meta Quest 2 będą droższe. Meta podnosi ceny najpopularniejszych zestawów VR o 100 dolarów.

Od sierpnia zestawy VR Meta Quest 2 będą droższe o 100 dolarów. To oznacza cenę 399,99 dolarów za wersję 128 GB oraz 499,99 dolarów za wersję 256 GB. Meta podniesie cen tłumaczy, jak wszyscy, zwiększającymi się kosztami produkcji i logistyki. 

Od 1 sierpnia podwyżki może jednak nieco osłodzić promocja. Do końca roku bowiem każdy kupujący zestaw Quest 2 otrzyma gratis kopię hitowej gry Beat Saber. W normalnej cenie gra ta kosztuje ok. 30 dolarów. Według różnych doniesień wyższa cena dotyczyć będzie również zestawów odnowionych (refurbished). Cena tych podskoczy odpowiednio o 100 i 80 dolarów. 

Meta Quest 2 to obecnie najpopularniejszy zestaw do wirtualnej rzeczywistości na rynku. Statystyki mówią, że ponad 49 procent grających w VR osób robi to właśnie na sprzęcie od Mety. Daleko w tyle (15 procent) jest Valve ze swoim Indexem, a na dalszych pozycjach Vive oraz starsza wersja gogli od Oculusa, Rift S. Meta najprawdopodobniej pracuje również nad nowym zestawem, który w najbliższej przyszłości ma zastąpić świetnie radzącego sobie na rynku Questa 2.

 

 technologia i rozrywka