Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

iPhone 14 jest już produkowany w Indiach

Michał Miśko
Opublikowano

iPhone 14 jest już produkowany w Indiach, poinformowała dziś amerykańska firma. Od jakiegoś czasu Apple starało się o odcięcie swojej zależności od chińskich fabryk.

Apple produkuje iPhone'y nie tylko w Chinach. Od 2017 roku produkcja toczy się również w Indiach, ale dotyczyło to dotąd jedynie starszych modeli słuchawki Apple. Przy okazji modelu 14, po raz pierwszy w historii, najnowszy model także produkowany jest w tym kraju. Wyprodukowane w Indiach modele dostarczane będą na ten rynek, ale również eksportowane na inne rynki. Do końca 2022 roku Apple ma przenieść do Indii ok. 5 procent całej swojej globalnej produkcji iPhone'a 14, szacuje JP Morgan. Z kolei do 2025 roku ma to być już 25 procent wszystkich produkowanych iPhone'ów.

Powodem przeniesienia produkcji do Indii jest chęć dywersyfikacji produkcji i, przynajmniej częściowe, uniezależnienie się od Chin, a także chęć wzrostu słupków sprzedaży na tym, paradoksalnie dość niewielkim jak na razie, rynku dla Apple. W ostatnim roku było to zaledwie 3,8 procenta udziału Apple.

 

 technologia i rozrywka