Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nothing chce rzucić wyzwanie Apple w Stanach Zjednoczonych

Michał Miśko
Opublikowano

Nothing chce rzucić wyzwanie Apple w Stanach Zjednoczonych. Póki co jednak, potrzebuje chyba wzmocnienia rozpoznawalność, bo mało kto słyszał o tym nowym producencie smartfonów i innej elektroniki.

O Nothing usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym tego roku. Za sprawą jednego i to dość enigmatycznego tweeta Carla Pei'a, współzałożyciela i byłego dyrektora OnePlus. Zapowiadał wtedy powstanie nowej marki smartfonów, ale również innej elektroniki - zapowiedziano na początek pięć urządzeń. Pierwszym sprzętem Nothing były słuchawki bezprzewodowe Ear, które w ciągu dwóch pierwszych miesięcy sprzedaży znalazły ponad 100 tysięcy nabywców i miały w większości bardzo dobre recenzje. Znakiem specjalnym designu Nothing są przezroczyste materiały. I taki jest również smartfon Nothing, który na rynku ukazał się kilka miesięcy później.

Na zdjęciu Phone 1, smartfon marki Nothing

Nothing Phone 1 to urządzenie ze średniej półki. W Polsce kosztuje ponad 2,6 tysiąca złotych (w wersji z 12GB pamięci RAM), a więc nie mało, jak na nową markę. Niemało jak na Polskę, ale niewiele jak na Stany Zjednoczone, na rynek który Pei zamierza wejść już wkrótce. W tej chwili negocjujemy nasze wejście na ten rynek, wcześniej nie byliśmy na to gotowi, mówi Pei. To zdecydowanie rynek, który jest nami zainteresowany, jedna trzecia sprzedaży naszych słuchawek to klienci z USA. Jeśli wejdziemy tam ze smartfonem, to z pewnością zwiększy to nasze zasięgi, dodaje.

Nothing z Carlem Pei'iem na czele chce rzucić w Stanach Zjednoczonych wyzwanie Apple. Obecnie w USA nie ma za wiele miejsca na urządzenia z Androidem, 80 procent rynku to iOS, ale chcielibyśmy to zmienić, mówi szef Nothing. Zwraca jednak uwagę, że już czuje opór ze strony firmy z Cupertino, np. w postaci odmowy współpracy od firmy Foxconn, mocno współpracującego z Apple producenta podzespołów. Jak dotąd Nothing sprzedał ok. pół miliona sztuk swojego Phone 1. Predykcje finansowe na ten rok mówią jednak o ponad dziesięciokrotnym skoku przychodów w porównaniu z rokiem 2021. To wciąż jednak za mało, aby Nothing było firmą generującą zyski.

Nothing ma siedzibę w Londynie. Inwestorami spółki są, między innymi, współtwórca iPoda i iPhone'a, Tony Fadell, współzałożyciel Twitcha Kevin Lin, CEO Reddita Steve Huffman i jutuber Casey Neistat.

 

 technologia i rozrywka