Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple podpisuje multimiliardowy kontrakt z Broadcomem

Michał Miśko
Opublikowano

Apple, w ramach swojego zobowiązania z 2021 roku, podpisało wielomiliardowy kontrakt z firmą Broadcom na produkcję podzespołów łączności 5G.

W 2021 roku Apple zobowiązało się zainwestować w amerykańską gospodarkę 430 miliardów dolarów. Jednym z kroków do osiągnięcia tego celu jest podpisana dziś, opiewająca na wiele miliardów dolarów, umowa na produkcję komponentów wykorzystywanych w łączności 5G. Broadcom ma dostarczyć Apple, między innymi, wysokiej klasy filtry FBAR (Film Bulk Acoustic Resonator), konkurencyjne do tych, produkowanych przez Qualcomm. Broadcom, w ramach partnerstwa z Apple, już w 2020 roku zobowiązał się do sprzedaży firmie kierowanej przez Tima Cooka komponentów na kwotę 15 miliardów dolarów.

Cieszymy się podejmując zobowiązania, które wykorzystują pomysłowość, kreatywność i innowacyjnego ducha amerykańskiej produkcji, napisał Tim Cook w oświadczeniu.

Apple zapowiada również, że umowa z Broadcom pozwoli również na inwestycje w sferze automatyzacji oraz podnoszenia kwalifikacji inżynierów i techników zatrudnionych w firmie. Według dzisiejszego oświadczenia ok. 1100 pracowników Broadcomu w Fort Collins pracuje już nad dostarczaniem Apple opisywanych komponentów. Ogłoszone dziś partnerstwo jest również elementem strategii powolnego odcinania sie Apple od Chin. Jednym z pierwszych kroków było uruchomienie w 2020 roku produkcji iPhone'a w indiach.

 

 

 technologia i rozrywka