Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

WWDC 2023: iOS 17, nowy MacBook Air i Mac Pro i Vision Pro

Michał Miśko
Opublikowano
WWDC 2023: iOS 17, nowy MacBook Air i Mac Pro i Vision Pro
WWDC 2023

Apple sypie nowościami. Dostaliśmy iOS-a 17, nowego MacBooka Air i Maca Pro. 

Nowy iOS 17 to, przede wszystkim, kilka zmian dotyczących bezpieczeństwa, nowa aplikacja do, można powiedzieć, prowadzenia pamiętnika z rzeczy, które robiliśmy w trakcie całego dnia, poprawienie niektórych opcji oraz zmiana hasła wywoławczego Siri. Od teraz nie będziecie już wołać hey, Siri, a jedynie Siri.

Wiele świecidełek, graficzek, wodotrysków. Tak wygląda nowy iOS. Zmienią się na przykład kontakty. W nowej wersji systemu na iPhone'y pojedynczy kontakt przybierze formę graficznej markizy, który wyświetli się na całym ekranie w momencie połączenia. Dodajmy do tego możliwość automatycznej transkrypcji pozostawionej wiadomości na poczcie głosowej. Ta opcja może być przydatna w momencie w którym nie możemy akurat odsłuchać pozostawionej wiadomości. Opcja wyświetlania wiadomości głosowej będzie możliwa również w iMessage. Ulepszona zostanie również klawiatura oraz jej autokorekta. Wraz z aktualizacją do nowego iOS-a dostaniemy również możliwość większej personalizacji ekranu blokady. iPhone'a z nowym iOS-em będziecie mogli wykorzystać również jako elektroniczny zegarek, po włączeniu nowej funkcji StandBy. 

Na zdjęciu iPhone z funkcją StandBy z iOS 17

Aktualizacje do nowych systemów dostaną także iPady i zegarki Apple Watch.

W trakcie dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało również nowe procesory Apple M2 Ultra. Te znajdą się w nowych maszynach, Macach Pro i Macach Studio. M2 Ultra to 24 rdzeniowy procesor z 76 rdzeniami graficznymi, zbudowane w technologii 5 nm. Ceny nowych komputerów zwalają oczywiście z nóg - to 11499 złotych za wersję Studio i 39199 za wersję Pro w najbardziej podstawowych konfiguracjach. 

Nowy MacBook Air z 15,3-calową matrycą ma być z kolei najlepszym i najlżejszym komputerem w swoim segmencie. Najnowszy laptop od Apple, o zaledwie 11,5 mm grubości i masie poniżej 1,5 kg, pracować będzie na ośmiordzeniowym procesorze M2 i będzie wyposażony do 25 GB pamięci RAM i do 2 TB pamięci wewnętrznej. Apple zapowiada aż do 18 godzin pracy na baterii. MacBooka Air będziecie mogli kupić od 13 czerwca. Cena? Od 7299 złotych.

Na grafice specyfikacja techniczna MacBooka Air 15

Apple Vision Pro

Apple wchodzi również na rynek VR. A w zasadzie rynek AR, czyli rzeczywistości rozszerzonej ze swoim, całkowicie nowym, produktem, goglami Vision Pro.

Na zdjęciu rzeczywistość rozszerzona w goglach Vision Pro

To nowość w portfolio Apple. Gogle Vision Pro dadzą możliwość używania wszystkich aplikacji Apple w czymś na kształt rozszerzonej rzeczywistości w której oglądać będzie można to, co dzieje się wokół nas oraz używać aplikacji, oglądać filmy, relaksować się, czy też grać w chmurze. Gogle wyświetlą nawet obraz waszych oczu na zewnętrznej, szklanej obudowie, jeśli zechcecie w trakcie ich używania z kimś porozmawiać. Apple weszło również we współpracę z Disneyem, więc na Vision Pro dostępna będzie platforma Disney+ i to już od momentu premiery tego sprzętu. 

Gogle będą pracować na zupełnie nowym systemie, Vision OS i jest to zapowiedź, jak mówią przedstawiciele Apple, zupełnie nowa platforma. Gogle Vision Pro kosztować będą na początek w USA 3499 dolarów.

Na zdjęciu gogle Apple Vision Pro
Na zdjęciu gogle Apple Vision Pro
Na zdjęciu gogle Apple Vision Pro

 

 technologia i rozrywka