Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Indie są już dla Apple piątym rynkiem świata

Michał Miśko
Opublikowano

Indie są już dla Apple większym rynkiem, niż Francja, czy Niemcy. Taka zmiana zaszła po raz pierwszy w historii.

Indyjski rynek urósł dla Apple o 50 procent w stosunku rok do roku. W Indiach sprzedało się, w drugim kwartale tego roku, 4 procent wszystkich iPhone'ów na światowym rynku. Tym samym Indie stały się dla Apple piątym największym rynkiem, wyprzedzając Francję i Niemcy. To pierwszy raz w historii.

Pozostałe cztery kluczowe dla Apple rynku to oczywiście Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Chiny i Japonia. W Indiach iPhone'y stanowią już 5,1 procenta całego rynku (stan na koniec czerwca). W analogicznym okresie rok wcześniej było to tylko 3,4 procenta. Apple w kwietniu tego roku otworzył również pierwszy fizyczny sklep w stolicy Indii, Bombaju. Część z najnowszych modeli iPhone'ów jest już również produkowanych w Indiach. Dotychczas, od 2017 roku, w Indiach produkowano jedyne starsze modele. 

Choć Apple rośnie z każdym rokiem bardziej w Indiach to rynek ten zdominowany jest jeszcze przez tańsze modele smartfonów, takich firm jak Xiaomi, ale także Samsung. Perspektywy mówią jednak, że w ciągu kolejnych pięciu lat Indie mogą odpowiadać nawet za 15 procent całkowitych rocznych przychodów Apple. W ciągu kolejnych 10 lat wzrost przychodów dla Apple na indyjskim rynku może dojść do 40 miliardów dolarów.

 

 technologia i rozrywka