Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Meta rozpoczęła sprzedaż Questa 3

Michał Miśko
Opublikowano

27 września Meta rozpoczęła przedsprzedaż zestawów Quest 3. Najtańszy wariant to koszt 499,99 dolarów.

Meta Quest 3 jest już w sprzedaży. Najtańszy zestaw gogli do wirtualnej rzeczywistości od Meta kosztuje 499,99 dolarów (549,99 euro), to wersja 128 GB, za wersję 512 GB zapłacimy już 649,99 dolarów (699,99 euro). Jedną z największych zmian w stosunku do drugiej wersji Questa jest Passtrough, czyli tryb w którym wirtualna rzeczywistość będzie przenikała się z tą, którą mamy wokół siebie. Tryb Passtrough możemy spokojnie określić jako rzeczywistość rozszerzoną, ale użytkownik w każdym momencie, jedynie za pomocą prostego gestu, będzie mógł przejść do trybu pełnej wirtualnej rzeczywistości.

Na zdjęciu zestaw gogli wirtualnej rzeczywistości Meta Quest 3

Sercem Questa 3 jest procesor Snapdragon XR2 Gen 2, który ma, zdaniem producenta, podwoić możliwości graficzne tego, z czym mieliśmy do czynienia przy okazji drugiej generacji gogli, kiedyś nazywanych Oculusem. Spore ulepszenie czekają na użytkowników również w specyfikacji wyświetlaczy. Bedzie to rozdzielczość 2064 × 2208 na każde oko, a więc rozdzielczość o 30 procent wyższa, niż w przypadku poprzednika. Zestawy Questa 3 mają mieć również usprawniony dźwięk, Meta zapowiada głośność wyższą o 40 procent w porównaniu z Questem 2.

Trzeciego Questa zakupić można w przedsprzedaży na stronie Meta, a także na Amazonie. Tańsza wersja dostarczana będzie z kopią gry Asgard's Wrath 2, a do droższej dołączone będą dwie darmowe gry miesięcznie w abonamencie Meta Quest+ przez sześć miesięcy.

Premiera Questa 3 wyznaczona została na 10 października.

 

 technologia i rozrywka