Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple wprowadzi zmiany w swoich zegarkach

Michał Miśko
Opublikowano

Apple wprowadzi zmiany w zegarkach serii 9 i Ultra 2, aby uniknąć permanentnego zakazu ich sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jest to pokłosie pozwu, jaki przeciwko Apple złożyła firma Masimo, która twierdzi, że producent z Cupertino wykorzystał ich patenty.

Apple wycofa funkcjonalność pomiaru natlenienia krwi w swoich zegarkach serii 9 modelach Ultra 2. Jest to związane z pozwem, jaki złożyła przeciwko firmie z Cupertino firma Masimo, twierdząc, że Apple Watch narusza należące do tej firmy patenty. W grudniu zeszłego roku Apple chwilowo wstrzymało sprzedaż i import wspomnianych modeli w Stanach Zjednoczonych, uzyskując, po apelacji, pod koniec grudnia, czasowe pozwolenie na wznowienie.

Masimo, firma zajmująca się technologiami medycznymi, pozwała Apple w związku z Apple Watch Series 9 i Ultra 2 już w 2021 roku, twierdząc, że sensory wykorzystywane do pomiaru natlenienia krwi w tych modelach zegarków Apple naruszają ich prawa patentowe. Czujnik natlenienia krwi pojawił się w Apple Watch serii 6 w 2020 roku. Masimo twierdzi, że Apple narusza kilka ich patentów w 103 przypadkach, podczas gdy Apple również oskarża firmę z Irvine w Kalifornii o analogiczne naruszenia. 12 stycznia 2024 roku sąd podtrzymał dwie wcześniejsze decyzje uznające roszczenia Masimo za zasadne. Jedną z metod wyjścia dla Apple jest obecnie przeprojektowanie zegarków i zlikwidowanie spornej funkcjonalności w formie, w jakiej występuje ona obecnie.

 

 technologia i rozrywka