Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

I cyk, znowu ban dla Apple Watch

Michał Miśko
Opublikowano

Tymczasowe pozwolenie na sprzedaż i import Apple Watch Series 9 i Ultra 2 do USA zakończył się. Firma z Cupertino ponownie na swojej ziemi nie może sprzedawać dwóch modeli swojego produktu.

Historii sporu Apple z Masimo ciąg dalszy. Ta druga firma oskarża producenta Apple Watch o wykorzystanie swoich patentów w czujniku pomiaru natlenienia krwi w dwóch modelach Apple Watch - Series 9 i Ultra 2. Apple pod koniec grudnia odwołało się od zakazu sprzedaży i importu na teren USA tych dwóch modeli swojego produktu i zakaz został czasowo zdjęty na czas rozpatrywania odwołania. Amerykański sąd podtrzymał jednak ostatecznie zakaz, który wszedł w życie dziś.

Sprawa dotyczy modeli Apple Watch Serii 9 i Watch Ultra 2. Dwa dni temu Apple zapowiedziało, że sporna technologia wycofana zostanie z tych dwóch modeli zegarka. 

Masimo, firma zajmująca się technologiami medycznymi, pozwała Apple już w 2021 roku, twierdząc, że sensory wykorzystywane do pomiaru natlenienia krwi w zegarkach Apple naruszają ich prawa patentowe. Czujnik natlenienia krwi pojawił się w Apple Watch serii 6 w 2020 roku. Masimo twierdzi, że Apple narusza aż ich patentów w 103 przypadkach, podczas gdy Apple również oskarża firmę z Irvine w Kalifornii o analogiczne naruszenia. Dla Apple istnieje obecnie kilka rozwiązań: firma może wprowadzić zmiany w oprogramowaniu sensora lub nawet całkowicie go wyłączyć, lub też dojśc do porozumienia z Masimo, co może wiązać się z zapłaceniem ugody.

 

 technologia i rozrywka