Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jeszcze do 14 marca możesz zapisać się do Kopalni Start-upów w Katowicach

Michał Miśko
Opublikowano

Do 14 trwa nabór wniosków w ramach kopalni Start-upów. W ciągu trzech lat na nagrody w konkursie na miejski start-up zostanie przeznaczony milion złotych, a w pierwszej edycji na trójkę laureatów czeka 330 tysięcy zł do podziału, w tym dwuletnie pakiety na wynajem biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

1 marca ruszyła pierwsza edycja konkursu na miejski start-up, którego organizatorem jest Miasto Katowice. To pierwszy tego typu konkurs organizowany na Śląsku. Jego celem jest wybór najlepszych start-upowych projektów rodem z Katowic. Konkurs Kopalnia Start-upów stanowi realizację jednego z punktów tzw. Umowy z mieszkańcami Prezydenta Miasta Katowice. Nabór konkursowych wniosków trwa do 14 marca.

Katowice zmieniają się na naszych oczach. Stolica województwa śląskiego, która słynęła z przemysłu, a w szczególności z działalności górniczej, stawia na innowacje i kreatywność. Konkurs nadaje nowy wymiar pojęciu kopalni, gdzie zamiast węgla będziemy wydobywać innowacje i dobre pomysły. Chcemy promować Katowice, jako miejsce przyjazne młodemu biznesowi i start-upom. Cieszę się, że do udziału w samym procesie konkursowym udało nam się pozyskać wielu znakomitych ekspertów, którzy podjęli się weryfikacji pomysłów biznesowych i wyłonienia najlepszych z nich. Będą oni również dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem pomagając w przygotowaniach do kolejnych etapów konkursu - powiedział Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Konkurs przewiduje konkurencyjną w skali kraju pulę nagród. Jest też niestandardowo skierowany do start-upów, które dopiero przygotowują się do wdrożeń swoich pomysłów. Teraz startuje pierwsza edycja, a w planach są przynajmniej dwie kolejne.

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink to nowoczesna, coworkingowa przestrzeń umożliwiająca rozwój mieszkańcom Katowic w obszarach przedsiębiorczości i innowacyjności

Konkurs jest pomyślany jako ważny, ale nie jedyny element strategii budowania w Katowicach silnego ekosystemu start-upowego, który jak pokazują najnowsze trendy, stał się nieodzowny w tworzeniu silnej gospodarki. Zależy nam, aby najlepsze start-upy z Katowic miały szansę rozwijać się w swoim mieście, dlatego poza wymiarem finansowym, który może zostać zainwestowany w rozwój, proponujemy najlepszym dwuletni ekwiwalent w postaci biura w pakiecie w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Chcemy śledzić i wspierać ich rozwój, a przy tym szczycić się tym, że stworzyliśmy przyjazne miejsce do innowacyjnych wdrożeń. Razem z biurem w grę wchodzi przecież cała, bogata oferta inkubacji w Rawa.Ink – powiedział Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów UM w Katowicach.

Dla zwycięzcy konkursu przewidziano kwotę w wysokości 150 tysięcy złotych. Dla laureata drugiej nagrody to 100 tysięcy złotych, a dla zdobywcy trzeciego miejsca to 80 tysięcy złotych. Wszystkie nagrody zawierają ekwiwalent za dwuletni pakiet biura w Rawa.Ink w wysokości 36 tysięcy złotych.

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję współpracować z cenionymi ekspertami i mentorami, poszerzając swoją wiedzę w zakresie innowacji, zarządzania projektami i kierowania zespołem, a także w zakresie kompetencji biznesowych. Wiedzą i doświadczeniem dzielić się będą: Agata Hagno, Marcin Szymański, Janusz Dramski, Maciej Jarząb, Michał Misztal, Igor Ginalski. W trakcie całego procesu konkursowego powyższe obszary kompetencyjne będą wzmacniane poprzez  tzw. smart money w ramach dwóch programów mentoringowych. Proces konkursowy potrwa do czerwca, wtedy poznamy laureatów. Wszystkie aktualności, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: kopalniastartupow.katowice.eu.  

 technologia i rozrywka