Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Wyciek danych z McDonald's

Michał Miśko
Opublikowano

McDonald's to ostatnia firma, która ucierpiała w wyniku cyberataku.

Dane praconików i klientów McDonald'sa wyciekły podczas ataku hakerskiego do jakiego doszło na tę firmę w Korei Południowej i Tajwanie. McDonald's szybko zauważył atak i został on powstrzymany, dlatego atakujący nie pobrali dużej ilości danych. O zdarzeniu poinformowano już stosowne słuzby. mCDonald's zamierza również, zgodnie z obowiązującym prawem, powiadomić regulatora ds. ochrony danych osobowych oraz samych klientów, których dane mogły zostać narażone. A są to adresy email, numery telefonów oraz adresy zamieszkania.

McDonald's to ostatni w ostatnim czasie (ale z pewnością nie ostatni w ogóle) duży podmiot, który padł ofiarą ataku cyberprzestępców. Wspomnieć można chociażby ataki na firmę Garmin, infrastrukturę Colonial Pipeline, Electronic Arts, czy polski CD Projekt. ENISA, czyli Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji przedstawiła w ostatnich dniach stacji CNN dane z których wynika, że w ciągu 2020 roku zanotowano 304 znaczące ataki na krytyczne sektory (według naszej nomenklatury możnaby powiedzieć infrastrukturę krytyczną, zgodnie z nazewnictwem Ustawy o zarządzaniu kryzysowym). To znaczny wzrost w stosunku do roku wcześniej, kiedy poważnych naruszeń bezpieczeństwa w tej sferze zanotowano 146.

 technologia i rozrywka