Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Członkowie grupy REvil zatrzymani w Rosji

Michał Miśko
Opublikowano

Royjskie FSB poinformowało o rozbiciu gangu REvil, który specjalizował się w atakach typu ransomware. Amerykanie za informacje mogące doprowadzić do rozbicia tej niebezpiecznej grupy oferowali nagrodę w wysokości do 10 milionów dolarów.

Współpraca funkcjonariuszy z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Rosji przyniosła efekt w postaci zatrzymania i de facto rozbicia gangu ransomware'owego REvil na terenie Federacji Rosyjskiej. W trakcie akcji funkcjonariusze FSB dokonali szturmu na szereg adresów pod którymi przebywać mieli członkowie gangu pod którymi zatrzymano 14 osób. REvil ma być odpowiedzialne za ataki na liczne firmy w Europie i Stanach Zjednoczonych.

W trakcie nalotu zabezpieczono ponad 426 milionów rubli, 600 tysięcy dolarów i pół miliona euro w gotówce, a także kryptowaluty i 20 samochodów o dużej wartości. REvil to grupa, która miała być odpowiedzialna, między innymi, za słynny atak na sieć firmy Kaseya. W październiku ubiegłego roku jednego z członków REvil zatrzymano już na terenie Polski, po czym ekstradowano do USA. Niektórzy z zatrzymanych członków REvil mają być również odpowiedzialni za inny, głośny atak ransomware, na Colonial Pipeline. Atak ten przypisuje się grupie Darkside, ale niektórzy członkowie REvil mieli pracować dla obu organizacji przestępczych.

 

 technologia i rozrywka