Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Zdalne nauczanie ponownie w Polsce

Michał Miśko
Opublikowano

Ponownie wchodzimy w fazę zdalnego nauczania. Od czwartku, 27 stycznia, uczniowie klas V szkoły podstawowej wzwyż (czyli również uczniowie szkół ponadpodstawowych) będą uczyć się z domu. Ministerstwo Edukacji podało tę informację kilka minut temu.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w kraju do końca ferii, część uczniów, uczyć będzie się ponownie z domu. Od 27 stycznia nauka zdalna dotyczyć będzie uczniów szkół podstawowych klas V i starszych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. 

Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej na okres ferii zimowych. Od czwartku w szkołach naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie z klas I-IV, przedszkola oraz zerówki, powiedział minister Czarnek.

Główny Inspektor Sanitarny, obecny w trakcie konferencji Ministerstwa Edukacji, potwierdził, że decyzja z odesłaniem sporej części uczniów z powrotem do nauki domowej jest spowodowane lawinowym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce i, rozpaczliwą wręcz, próbą ograniczanie ilości osób odsyłanych każdego dnia na kwarantannę, czy izolację spowodowaną zachorowaniem na Covid-19. 25 stycznia zanotowano blisko 37 tysięcy nowych zakażeń.

Mamy doskonałą świadomość i wiedzę na temat negatywnych skutków nauki zdalnej, ale sytuacja jest od nas zupełnie niezależna, to wzrost zachorowań w piątej fali i nowy wariant koronawirusa zmuszają nas do podjęcia bardzo niepopularnych decyzji, potwierdził wiceminister edukacji, Tomasz Rzymkowski.

 

 technologia i rozrywka