Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Od dziś w wybranych aptekach przetestujesz się na Covid-19

Michał Miśko
Opublikowano

Od dziś, 27 stycznia, testy na obecność SARS-CoV-2 w organizmie będzie można wykonywać w wybranych aptekach na terenie kraju. Lista aptek, które zgłosiły sie do programu, sukcesywnie rośnie, na ten moment na liście w jest 105 aptek.

Dotychczas w aptekach można było się zaszczepić. Od dziś, 27 stycznia, w niektórych aptekach, których lista bedzie pewnie sukcesywnie rosła, można wykonać również szybki, antygenowy test na obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

Wynik testu antygenowego w aptece będzie można uzyskać po kilkunastu minutach (po wymazie z nosa i prostej procedurze, którą wykona aptekarz). W przypadki, kiedy osoba testowana okaże się zakażona otrzyma skierowanie na izolację domową, która trwać będzie  min. 10 dni. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 powoduje, że wszyscy domownicy, bez względu na stan zaszczepienia, również kierowani są na test, a do czasu uzyskania wyniku przebywają na kwarantannie. Apteczne testy antygenowe są darmowe i nie mają limitu ilości przypadającej na jednego pacjenta.

Pacjent, który odbył izolację na podstawie testu antygenowego nie otrzymuje jednak Unijnego Certyfikatu Covid-19, a jedynie Krajowy Certyfikat COVID, który potwierdza status ozdrowieńca.

 

 technologia i rozrywka