Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Rząd znosi obostrzenia związane z Covid-19

Michał Miśko
Opublikowano

Od 1 marca zniesione zostaną niektóre obostrzenia związane z Covid-19. W sumie bardzo dobrze, w naszym kraju obostrzenia od wielu miesięcy obowiązywały jedynie na papierze.

Od 1 marca zniesione zostaną wszystkie limity osób, jakie obowiązywały do tej pory - w sklepach, restauracjach, miejscach kultury czy transporcie. Działać w sposób normalny będą mogły już dyskoteki i kluby taneczne. Rząd znosi obostrzenia, które w Polsce i tak były fikcją, ze względu na spadającą ilość nowych zakażeń (23 lutego to ponad 18 tysięcy przypadków i 325 osób zmarłych).

Obostrzenia, które pozostaną w obowiązywaniu to obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej, konieczność izolacji w przypadku zakażenia, kwarantanna w przypadku zakażenia współdomownika oraz kwarantanna w przypadku powrotu z zagranicy osób, które nie legitymują się Unijnym Certyfikatem Covid-19. 

Przypomnijmy, że obecnie, zarówno okres izolacji, jak i kwarantanny, to 7 dni. Kwarantanna dla domowników osoby zakażonej SARS-CoV-2 może zostać skrócona w przypadku, kiedy są to osoby zaszczepione i uzyskają negatywny wynik testu. 

 

 technologia i rozrywka