Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Hakerzy zaatakowali Nvidię. Nvidia zaatakowała hakerów

Michał Miśko
Opublikowano

Nvidia miała zostać zaatakowana przez grupę Lapsus$. Na forach przeznaczonych dla hakerów pojawiają się pogłoski, że Nviadia odpowiedziała atakującym tym samym.

W piątek (25 lutego) pojawiły się informacje, jakoby Nvidia zaatakowana została przez hakerów. Wykradzione miały zostać dane z serwerów firmy i to w sporej ilości. Amerykanie potwierdza jedynie, że do pewnego incydentu doszło, nie podając jednak szczegółów. Na forach przeznaczonych hakerom pojawiają się jednak informacje, że Nvidia odpowiedziała na atak... atakiem.

Za atakiem na Nvidia miałaby stać południowoamerykańska grupa Lapsus$. Według doniesień mieliby oni ukraść z serwerów firmy ok. 1TB danych i grozić spółce ich ujawnieniem. Hakerzy mieli jednak popełnić błąd i Nvidia, według informacji, które pojawiają się w sieci, miała zaatakować ich w odwecie. Miało dojść do zdalnego zaszyfrowania skradzionych danych i odcięcia atakujących od sieci firmy. 

Lapsus$ to grupa, która atakowała, między innymi, brazylijskie system ochrony zdrowia, w grudniu zeszłego roku. Dane wykradzione z Nvidii miały zostać upublicznione na Telegramie, ale nie zostało to do tej pory potwierdzone.

 

 technologia i rozrywka