Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pierwsza, prywatna misja na ISS

Michał Miśko
Opublikowano

SpaceX, wespół z Axiom Space, wystrzelili pierwszą, w pełni prywatną, misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). 

Czwórka astronautów została wystrzelona z Kennedy Space Center na Florydzie w pierwszej, w pełni prywatnej, misji SpaceX i Axiom Space na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Członkami załogi są Michael López-Alegría, były pracownik NASA, Larry Connor, założyciel Connor Group, Israeli Eytan Stibbe, były pilot i założyciel Vital Capital oraz Mark Pathy, CEO firmy Mavrik.

Przed misją astronauci amatorzy odbyli trwający setki godzin trening, w tym trening reagowania w sytuacjach zagrożenia, które mogą zdarzyć się w czasie lotu, lub pobytu na ISS. Załoga pozostanie na stacji przez osiem dni w czasie których wykona szereg badań. Po tym czasie powrócą na Ziemię w kapsule Crew Dragon w której na ISS również dotarli. Cena jaką musieli zapłacić za taką kosmiczną przygodę to 55 milionów dolarów na głowę.

Axiom Space planuje uruchomienie podobnych lotów dwa razy do roku. Firma ta planuje również dobudowanie modułów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w których astronauci amatorzy mogliby zamieszkać.

 

 technologia i rozrywka