Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Apple nie jest już najwyzej wycenianą firma świata

Michał Miśko
Opublikowano

Od środy Apple nie jest już najwyżej wycenianą firmą świata. Giganta technologicznego przeskoczyła firma z branży paliwowej.

W trakcie środowej sesji giełdowej cena akcji Apple spadła o około 5 procent, co oznaczało wycenę całej firmy z Cupertino na 2,37 biliona dolarów. Jednocześnie wycena Saudi Aramco sięgnęła poziomu 2,43 biliona dolarów i to saudyjski koncern paliwowo-chemiczny jest obecnie najwyżej wycienianą firmą świata.

Cena akcji Apple spada konsekwentnie od stycznia, osiągając już blisko 20 procentowy spadek w stosunku do ceny z 4 stycznia. Tymczasem ceny ropy, ze względu na sytuację geopolityczną, rosną. Tylko w pierwszych czterech miesiącach tego roku akcje Saudi Aramco urosły o ok. 27 procent. Wyprzedzenie Apple w wycenie ma znaczenie bardziej symboliczne, ale pokazuje obecną sytuację na światowych rynkach. Apple stawało się najwyżej wycenianą firmą światą w 2020 roku wyprzedzając w tym rankingu właśnie Saudi Aramco.

 

 technologia i rozrywka