Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

3 miliardy dolarów na ratowanie stablecoina UST

Michał Miśko
Opublikowano

Rezerwy bitcoina o wartości 3 miliardów dolaów uruchomiła Luna Foundation Guard na ratowanie swojego stablecoina. 

Luna Foundation Guard, czyli fundacja stojąca zaś uruchomieniem kryptowaluty luna oraz powiązanego z nią stablecoina terraUSD, uruchomiła wszystkie swoje rezerwy na ratowanie tego projektu. Mówimy tutaj o 3 miliardach dolarów, które fundacja zgromadziła w niemal 80 tysiącach bitcoinów. Ponad 50 tysięcy z nich zostało przeznaczonych na handel ze stronami projektu, a kolejne 33 tysiące na sprzedaż na otwartym rynku. Fundacja pozostawiła rezerwę 313 bitcoinów oraz innych kryptowalut, których łączna wartość to ok. 85 milionów dolarów na zrekompensowanie strat posiadaczom UST.

Stablecoin UST nie jest poparty, jak inne, rezerwą w walucie fiducjarnej, a bazuje na algorytmie oraz płynnym kursie kryptowaluty luna. W momencie kiedy kurs UST zaczął spadać poniżej dolara luna również zaliczała coraz potężniejsze spadki wartości. W efekcie UST zatrzymało się na kursie 9 centów, a luna stała się praktycznie bezwartościowa. Analitycy rynku kryptowalut szacują, że posiadacze UST i luny stracili łącznie ok. 42 miliardów dolarów w ciągu ostatniego tygodnia. W ciągu tylko jednego dnia zeszłego tygodnia, z powodu spadków na rynku kryptowalut, rynek ten skurczył się o ponad 200 miliardów dolarów.

 

 technologia i rozrywka