Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Musk znowu wyprzedaje akcje Tesli

Michał Miśko
Opublikowano

Elon Musk spieniężył kolejny, duży pakiet akcji Tesli. Tym razem na rynek poszło 19,5 miliona udziałów o wartości blisko 4 miliardów dolarów.

Dwa tygodnie po oficjalnym przejęciu Twittera, za bagatela 44 miliardy dolarów, Elon Musk zgłosił w amerykańskim systemie nadzoru finansowego, że pozbył się kolejnego, dużego pakietu akcji innej swojej spółki - Tesli. 19,5 miliona akcji przyniosło Muskowi przychód w wysokości blisko 4 miliardów dolarów. Tylko od początku tego roku cena akcji tego producenta aut elektrycznych spadła o ponad 50 procent.

W sumie najbogatszy człowiek świata pozbył się już ze swoich zasobów akcji Tesli o wartości blisko 20 miliardów dolarów, od kiedy ogłosił, że jego celem inwestycyjnym jest zakup spółki Twitter. Tylko w kwietniu, kiedy doszło do tego ogłoszenia, pozbył się udziałów o wartości ok. 8,5 miliarda dolarów, a w sierpniu kolejnych o wartości ok. 7 miliardów dolarów. W tym samym miesiącu Tesla ogłosiła, za zgodą udziałowców, że dokona tzw. splitu akcji w stosunku trzy do jednego.

Split – obniżenie wartości nominalnej akcji przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowego kapitału akcyjnego spółki. Split bywa określany podziałem akcji.

We wtorek, 8 listopada, amerykańska spółka zapowiedziała również akcję serwisową zaplanowaną na ok. 40 tysięcy sztuk wyprodukowanych w swoich fabrykach pojazdów. Chodzi o potencjalnie niebezpieczeństwo związane z usterką w układzie kierowniczym.

 

 technologia i rozrywka