Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Świat kryptowalut musi zostać uregulowany, mówi szef największej na świecie giełdy krypto

Michał Miśko
Opublikowano

Nowe regulacje w świecie kryptowalut są niezbędne, mówił na szczycie G20 szef największej na świecie giełdy krypto, Binance'a.

Changpeng Zhao, szef największej na świecie giełdy kryptowalut, Binance, przemawiał na toczącej się na bali konferencji państw G20. Powiedział, że rynek krypto wymaga większej ingerencji i nowych regulacji. A wszystko to w obliczu upadku innej, konkurencyjnej giełdy FTX i zamieszania, jakie wokół tego powstało. Zhao mówił również o planach stworzenia funduszu ratunkowego dla borykającego się z kłopotami całego rynku kryptowalut.

Jesteśmy na nowym rynku, który w ostatnich tygodniach, jak wszyscy widzimy, nieco zwariował. Potrzebujemy regulacji, musimy to zrobić dobrze i w sposób zapewniający stabilność, mówił.

Zhao mówił również o odpowiedzialności, jaka ciąży na takich podmiotach, jak ten prowadzony przez niego. Zdaniem szefa Binance jest to odpowiedzialność za klientów, za poczucie ich bezpieczeństwa. Regulacje tego rynku powinny być podobne do tych, jakie obecnie istnieją na rynkach tradycyjnych finansów. Klient jest tam po prostu lepiej chroniony.

Fundusz ratunkowy, o którym wspominał Zhao, byłby rodzajem natychmiastowej pomocy w zasilenie w gotówkę firm, które w sytuacji kryzysowej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Zmniejszyłoby to negatywne i kaskadowe skutki takich zdarzeń, jakie obserwujemy obecnie przy okazji zawirowań wokół FTX.

 

 technologia i rozrywka