Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nintendo ze stoiskiem na tegorocznym Pixel Heaven

Michał Miśko
Opublikowano
Nintendo ze stoiskiem na tegorocznym Pixel Heaven
Pixel Heaven 2023

Tegoroczna edycja Pixel Heaven będzie największą w historii imprezy i po raz pierwszy w jej trakcie swoją markę i ofertę zaprezentuje Nintendo.

Dobrze, że mail z powiadomienim o tym przyszedł 2 kwietnia, bo inaczej uznalibyśmy go za prima aprilis. Na tegorocznym Pixel Heaven jednym z wystawców będzie Nintendo. Legendarny dostawca elektronicznej rozrywki oraz światowych ikon popkultury przez trzy dni festiwalu zaprasza do specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych

Plan hali wystawowej Pixel heaven 2023

Tegoroczny PH odbędzie się w dniach 26-28 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie. Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Wśród gości specjalnych w tym roku znajdą się Robert Jaeger, twórca gry Mantezuma's Revenge, oraz Mike Dailly, twórca The Lemmings. Jak zwykle na Pixelu pojawi się również współzałożyciel Sensible Software, Jon Hare. Gośćmi będą również Jim Bagley oraz Simon Butler i małżeństwo Coufieldów.

Podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 powstanie strefa Tetrisa Klasycznego, w której odbędą się Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym. Turniej będzie stanowił jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portland.

 

 technologia i rozrywka