Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Game Cosplay Show na tegorocznym Pixel Heaven

Michał Miśko
Opublikowano
Game Cosplay Show na tegorocznym Pixel Heaven
Pixel Heaven 2023

Bez cosplayerów trudno sobie wyobrazić szanujący się Festiwal związany z grami wideo i popkulturą. W tym roku Pixel Heaven 2023 będzie podobnie, ale jednak nie tak samo.

W trakcie tegorocznego Pixel Heaven odbędzie się również Game Cosplay Show. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich cosplayerów, ale udział w samym konkursie wezmą tylko ci, którzy zaprezentują postacie, które pojawiły się na ekranach gier wideo. Mogą to być zarówno oryginalne growe postaci (np. Lara Croft czy Mario), jak również te, które do gier trafiły z kart komiksu czy klatek filmowych (np. Spiderman czy Hans Kloss). 

Grafika promująca Game Cosplay Show na Pixel Heaven 2023

Zgłoszenia do udziału w Game Cosplay Show dokonac można na stronie organizatora.

Pixel Heaven 2023

Tegoroczny PH odbędzie się w dniach 26-28 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie. Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Wśród gości specjalnych w tym roku znajdą się Robert Jaeger, twórca gry Mantezuma's Revenge, oraz Mike Dailly, twórca The Lemmings. Jak zwykle na Pixelu pojawi się również współzałożyciel Sensible Software, Jon Hare. Gośćmi będą również Jim Bagley oraz Simon Butler i małżeństwo Coufieldów.

Podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 powstanie strefa Tetrisa Klasycznego, w której odbędą się Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym. Turniej będzie stanowił jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portland.

 

 technologia i rozrywka