Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Już 100 gier w konkursie Intel Pixel Awars Europe 2023

Michał Miśko
Opublikowano
Już 100 gier w konkursie Intel Pixel Awars Europe 2023
Pixel Heaven 2023

Już po raz jedenasty podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 zostaną przyznane nagrody dla najlepszych niezależnych gier wideo, które ukazały się w okresie po zakończeniu poprzedniej edycji imprezy. Organizator przyjął już 100 gier do konkursu.

Rosnące międzynarodowe znaczenie i prestiż nagród Pixel Awards Europe w tym roku zyskały dodatkowe podkreślenie w postaci pozyskania Partnera Tytularnego - firmy Intel. Na dziś organizator przyjął już 100 gier do konkursu. Liczba ta na obecnym etapie zwiastuje pobicie dotychczasowego rekordu z roku 2022, kiedy o nagrody rywalizowały 153 produkcje z całego świata. Studia i wydawcy chętne do udziału w Intel Pixel Awards Europe 2023 mają jeszcze dziesięć dni na przesłanie zgłoszenia. Termin ten upływa 28 kwietnia. Ceremonia wręczenia Nagród odbędzie się 27 maja o godzinie 20 na scenie głównej Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie.  

Zgłoszone produkcje podlegają ocenie Jury, które wyłania finalistów, spośród których wybrani zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach konkursowych. Są to: Big Fish Grand Prix, Indie Grand Prix, Best Gameplay (najlepsza rozgrywka), Best Art (najlepsza oprawa wizualna), Best Audio (najlepsza oprawa audio), Best Story (najlepszy scenariusz), Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro), Big Bang! (największe zaskoczenie), Best Student (najlepszy projekt studencki), Total Blackout (najlepsza gra planszowa), Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy) oraz Nagroda Specjalna Publiczności Festiwalu.

Kategorie konkursowe Intel Pixel Awards Europe 2023: Big Fish Grand Prix, Indie Grand Prix, Best Gameplay (najlepsza rozgrywka), Best Art (najlepsza oprawa wizualna), Best Audio (najlepsza oprawa audio), Best Story (najlepszy scenariusz), Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro), Big Bang! (największe zaskoczenie), Best Student (najlepszy projekt studencki), Total Blackout (najlepsza gra planszowa), Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy) oraz Nagroda Specjalna Publiczności Festiwalu.

Pixel Heaven 2023

Tegoroczny PH odbędzie się w dniach 26-28 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie. Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Wśród gości specjalnych w tym roku znajdą się Robert Jaeger, twórca gry Mantezuma's Revenge, oraz Mike Dailly, twórca The Lemmings. Jak zwykle na Pixelu pojawi się również współzałożyciel Sensible Software, Jon Hare. Gośćmi będą również Jim Bagley oraz Simon Butler i małżeństwo Coufieldów.

Podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 powstanie strefa Tetrisa Klasycznego, w której odbędą się Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym. Turniej będzie stanowił jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portland.

 

 

 technologia i rozrywka