Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Rekordowa ilość wystawców Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023

Michał Miśko
Opublikowano
Rekordowa ilość wystawców Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023
Pixel Heaven 2023

Tegoroczna edycja Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven to rekordowa ilość ponad stu wystawców z całego świata. Każdy z nich będzie miał coś ciekawego do pokazania, a a niektórych stoiskach będą działy się rzeczy niepowtarzalne.

Wśród tegorocznej, rekordowej pod względem ilości wystawców na Pixel Heaven, znajdzieci takie marki jak Atari Fan, Bloober Team, Chernobyl Again VR, Classic Tetris Polska, Cloanto, Flying Wild Hog, Gildia.pl, Gram.pl, Vive, mBank, Nowa Fantastyka oraz oczywiście Nintendo. Pełną listę wystawców możecie sprawdzić na stronie organizatora.

Na grafice plan wystawców na tegorocznej edycji festiwalu Pixel Heaven

Tegoroczny Pixel Heaven odbędzie się w dniach 26-28 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie. Międzynarodowy Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. wyjątkowe wydarzenia na dwóch scenach, wystawa Pixel Expo oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Wśród gości specjalnych w tym roku znajdą się Robert Jaeger, twórca gry Mantezuma's Revenge, oraz Mike Dailly, twórca The Lemmings. Jak zwykle na Pixelu pojawi się również współzałożyciel Sensible Software, Jon Hare. Gośćmi będą również Jim Bagley oraz Simon Butler i małżeństwo Coufieldów.

Podczas Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 powstanie strefa Tetrisa Klasycznego, w której odbędą się Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym. Turniej będzie stanowił jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Portland.

 

 technologia i rozrywka