Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Już jutro startuje Pixel Heaven 2023

Michał Miśko
Opublikowano
Już jutro startuje Pixel Heaven 2023
Pixel Heaven 2023

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 startuje w piątek, 26 maja, i potrwa trzy dni.

Od piątku, 26 maja, do niedzieli 28 maja, dla fanów gier wideo, komiksów, książek, karcianek, gier planszowych, indyków, autografów, automatów arcade i pinballi, rodzinnych wypadów do niezwykłych miejsc na mapie Warszawy szykuje się kolejna edycja festiwalu pełnego wrażeń. Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 odbywać będzie się  w postindustrialnych przestrzeniach Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65.

Plan wystawców Pixel Heaven 2023

Piątek

Na rozgrzewkę, już w piątek 26 maja, dostaniemy rozmowę o 30. Urodzinach Amigi CD32, w towarzystwie Davida Pleasance’a (wieloletniego dyrektor Commodore UK) i Dana Wooda (autora podcastu Retro Hour), którzy od godziny 15:30 w piątek porozmawiają o ostatniej konsoli z logo Commodore na obudowie. Godzinę później na scenie pojawią się Nerdy Nocą, a o od 17:00 będzie można posłuchać opowieści o twórczości Chrisa Robertsa w wykonaniu samego Marcina Przybyłka (twórcy cyberpunkowych powieści z uniwersum Gamedec). Przed zmierzchem posłuchamy jeszcze kronikarskich opowieści Nicoli i Anthony’ego Caulfieldów, obejrzymy (premierowo) film The Rubber Keyed Wonder (historii ZX Spectrum), a następnie będziemy mogli posłuchać koncertowych brzmień Katoda (od 20:00) i Jona Hare'a (od 21:00) – wszystko to we wnętrzach hal dawnej drukarni przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie.

Sobota

W sobotę, 27 maja, na godzinę 10:30 zaplanowano oficjalne otwarcie Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023, po którym Benjamin Hanussek z PJAIT Game Lab opowie o edukacji dotyczącej zmian klimatycznych poprzez game jamy. O 11:30 historie zza kulis gamedevu opowiedzą Michał Azarewicz, Michał Cichy, Maciej Miąsik i Tadeusz Zieliński. Na 12:15 zaplanowano spotkanie z Mike’em Daillym, twórcą gry Lemmings. Mike Daily spotka się o 13:00 z Jimem Bagleyem, aby wspólnie porozmawiać o projekcie ZX Spectrum Next. Następnie, o 13:45, Marcin Przybyłek, Paweł Majka i Jacek Wyszyński wybiorą się w rozważania o przyszłości na styku literatury i gier wideo, a już o 14:15 wysłuchamy opowieści Piotra Babieno, również o przyszłości… Bloober Team, po której nastąpi panel o mediach i twórczości artystycznej w grach wideo (z udziałem Ewy Marii Szczepanowska z Warszawskiej Szkoły Filmowej, Michała Nowickiego, redaktora naczelnego GRAM.PL, Adama Skorpika Skorupy z Music Imaginary, Marcina Borka Borkowskiego i Stana Justa z Covenant Dev, pod bacznym okiem Aleksa Uchańskiego).

Godzinę 15:45 zarezerwowano dla kolejnego gościa specjalnego – Roberta Jaegera, twórcy gry Montezuma’s Revenge. Po nim, o godzinie 16:30 spotkanie z Simonem Butlerem, który opowie o zamiłowaniu do pikseli, które w pewnym sensie doczeka się kontynuacji w formie dyskusji o polskich pikselach w 8-bitowej rzeczywistości (Krzysztof Augustyn porozmawia z Krzysztofem Dąbrowskim, Krzysztofem Ziembikiem Michałem Królem i Tomaszem Mielnikiem). O 18:00 – spotkanie z jury Intel Pixel Awards Europe 2023 (w składzie: Marcin Borkowski, Asia Buganik, Liz Katrin, Michał Król, Krzysztof Maliński, Artur Maksara, Jakub Marszałkowski, Paweł Schreiber, Ewa Maria Szczepanowska, Agnieszka Szóstak, Rafał Szrajber, Mateusz Witczak) , a godzinę później – przyznanie nagród i wyprawa na afterparty – o 20:00 Armia zagra w Klubie Remont.

Na grafice nominowani w ramach Intel Pixel Awards Europe 2023

Równolegle można liczyć na prelekcje i wydarzenia na Secret Stage, gdzie w sobotę o 11:00 posłuchamy o uroku dużych pikseli, o 12:00 o nowych grach na Amigę, następnie będziemy mieli okazję obejrzeć pokazy cosplayu, posłuchać wykładu o wydarzeniach poprzedzających scenę komputerową (14:00), po czym nastąpią próby cosplayu i finały konkursu, zaplanowane na godziny 18:00-21:00. Wszystko to w otoczce Giełdy Pixela.

Niedziela

Ostatni dzień Pixel heaven 2023 zaczynamy od 11:00. Będziemy mieli okazję posłuchać opowieści o geekach i nerdach w wykonaniu Tomasza Kreczmara, autora pewnej książki o czasach PRL. O 11:30 Marcin Rusinowski i Speccy.pl szykują opowieść o japońskich MSX-ach. Nie mogło zabraknąć ekipy Loading…, która w tym roku, od godziny 12:00, zabierze nas w podróż przez komiksy i gry, a właściwie gry związane z komiksami. O 12:45 Luis Cascante z Future Games opowiedzą o zamiłowaniu do gier i tworzenia przełomowych hitów, a o 13:30 Wojciech Jaworski z Huqiao zabierze nas w podróż po dystrybucji gier w Chinach. Ostatni punkt programu na głównej scenie to opowieść o najgorszych grach na świecie, którą zaprezentuje Krzysztof Ziembik.

W tym samym czasie na Secret Stage, o 12:00 dostaniemy pigułkę wiedzy o marketingowym wykorzystaniu TikToka, o 13:00 usłyszymy o cosplayowym Savoir Vivre, a o 14:00 o problemach z przeniesieniem cosplayowych strojów z gier na grunt rzeczywistości.

Nie zapominajcie również o mistrzostwach Polski w Tetrisie! Pokaźnej strefie Expo (ponad 100 wystawców), strefie Retro i Arcade, grach bez prądu (oraz hitach z Kickstartera) i Lidze Superbohaterów, którzy walczą o zdrowie dzieciaków. Na zewnątrz hal zawsze znajdzie się coś do zjedzenia i wypicia, no i jest jeszcze tajemnicza księga misji do wypełnienia podczas trwania Pixel Heaven…

Bilety do nabycia na stronie organizatora. Naszej redakcji również nie zabraknie na tegorocznym PH. Łapcie nas, jeśli zdołacie.

 

 technologia i rozrywka