Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Microsoft najdroższą firmą świata

Michał Miśko
Opublikowano

Na zamknięciu piątkowych notowań Microsoft wyprzedził Apple pod względem kapitalizacji i wskoczył na pierwsze miejsce pod względem najdroższych firm świata.

Ostatni piątek był z pewnością radosny w siedzibie Microsoftu. Firma kierowana przez Satya Nadellę przeskoczyła Apple na koniec giełdowego dnia i stała się najdroższą firmą świata. W ciągu całego tygodnia cena akcji Microsoftu wzrosła o 3 procenty, podczas gdy Apple straciło na wycenie, mniej więcej, tyle samo. Na zamknięciu amerykańskiej giełdy przed weekendem Microsoft wyceniany był na 2,89 biliona dolarów, Apple z kolei na 2,87 biliona dolarów.

Już w minioną środę analitycy Redburn Atlantic Equities zmienili prognozy dla firmy Tima Cooka z kupuj na neutralny, co z pewnością doprowadziło do lekkiego spadku cen akcji producenta iPhone'a. Apple ogłosiło również, że z funkcji wiceprezesa zarządu zrezygnuje w lutym Al Gore, który zasiadał na tym stanowisku od 2003 roku. W tym samym czasie Microsoft uzyskał zastrzyk zaufania od inwestorów po ogłoszeniach dotyczących rozwoju sztucznej inteligencji, jakie firma ogłosiła w trakcie eventu w San Francisco. 

Apple było liderem, jako najdroższa firma świata, od ponad roku, kiedy prześcignęła w tym rankingu Saufi Aramco i Microsoft właśnie.

 

 technologia i rozrywka