Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Wielki włam do Coincheck

Michał Miśko
Opublikowano
Wielki włam do Coincheck
Wielki włam do Coincheck

Jedna z największych japońskich giełd kryptowalut straciła w wyniku ataku 400 milionów dolarów.

Współzałożyciel japońskiej giełdy kryptowalut Coincheck poinformował, że jego spółka straciła żetony kryptowaluty NEM o wartości 400 milionów dolarów. Tokeny zostały z giełdy przetransferowane, prawdopodobnie w wyniku działania cyberprzestępców. To jedna z największych strat w całej, krótkiej historii alternatywnego pieniądza, którą rozpoczął w 2009 roku bitcoin. Sprawą już zajęła się japońska Agencja Usług Finansowych.

W sprawie poszkodowanych jest ok. 260 tysięcy klientów Coincheck. Spółka poinformowała już, że wszystkie skradzione środki zostaną zwrócone na konta klientów, a sama spółka przeprowadzi audyt w celu wykrycia jak doszło do ataku oraz wdrożenia niezbędnych środków bezpieczeństwa na przyszłość. Coincheck zamierza aplikować także do Agencji Usług Finansowych w celu rejestracji spółki jako giełdy wirtualnych walut.

To nie pierwszy przypadek w Japonii na taką skalę. W 2014 roku, po kradzieży bitcoinów o łącznej wartości 450 milionów dolarów, upadła giełda Mt. Gox.

 

 

 technologia i rozrywka