Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

YouTube nie będzie już tolerował żadnej dezinformacji na temat szczepionek

Michał Miśko
Opublikowano
YouTube nie będzie już tolerował żadnej dezinformacji na temat szczepionek
YouTube

Nowe zasady YouTube'a wprowadzają, miedzy innymi, zero tolerancji dla szczepionkowej dezinformacji.

YouTube, zgodnie ze swoją zaktualizowaną polityką, nie bedzie tolerował żadnych materiałów zawierających dezinformację związaną ze szczepionkami. Jeżeli zamierzasz zamieścić w najbliższym czasie na YouTube materiał w którym będzie mowa o tym, że dopuszczone do obrotu szczepionki w jakimkolwiek stopniu zagrażają zdrowiu, twój materiał zostanie zdjęty. Podobnie będzie w przypadku materiałów, które w fałszywy sposób rozsiewać będą dezinformację na temat skuteczności szczepionek i ich składu.

Oczywiście w serwisie nadal będzie mozna publikować materiały mówiące w sposób ogólny o szczepieniach, o ich badaniach, osiągnięciach w tej dziedzinie oraz udokumentowanych porażkach w dziedzinie wakcynologii. Będzie również możliwość wypowiadania się na temat własnych przeżyć związanych ze szczepieniami, dopóki materiał nie bedzie naruszał innych standardów i nie będzie wprowadzał w jakikolwiek sposób nieuzasadnionych obaw dotyczących szczepień.

Nowa polityka YouTube została, jak mówią przedstawiciele Google, z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się problematyką zdrowotną i ekspertami w tej dziedzinie. Nowe zasady wchodzą w życie już dziś. YouTube jednocześnie potwierdził, że z serwisu zdjęte zostały już szkodliwe kanały takie jak Josepha Mercoli, Sherri Tenpenny czy kanał the Children's Health Defense Fund.

 

 technologia i rozrywka